5 patarimai, kaip išsirinkti baldus mažai virtuvei

123

Nedidelė virtuvės ar valgomojo erdvė gali sukelti nepatogumų siekiant susodinti didesnį kiekį žmonių ar tiesiog norint patogiai gaminti maistą, tačiau jeigu pasirinksime tinkamus baldus, šių nesklandumų pavyks išvengti. Tad jeigu Jūsų virtuvė yra pakankamai maža, šie patarimai padės naudingai išnaudoti kiekvieną jos centimetrą.

  1. Sutelkite dėmesį į funkcionalumą

Norėdami sutaupyti erdvės valgomajame, rinkitės tokią įrangą ir baldus, kurie gali atlikti kelias skirtingas funkcijas. Stalas – knyga su papildomais stalčiais neužims daug vietos, tačiau taps puikia daiktų sandėliavimo vieta, o jį išskleidę, galėsite patogiai susodinti ir didesnę draugų kompaniją. Tokiais atvejais patartina rinktis kompaktiškesnio dydžio įrenginius ir verčiau daugiau vietos palikti talpioms spintelėms – į jas sudėję visus prietaisus ir indus, sukursite tvarkingą, ir tuo pačiu kur kas erdviau atrodančią patalpą.

  1. Išnaudokite kambario kampus

Šią patalpos dalį dažniausiai pamirštame, tačiau čia taip pat galima pastatyti kelis virtuvėje būtinus baldus. Šioje vietoje puikiai tiks talpūs kampiniai valgomojo komplektai ar sulenkiami staliukai, o jei baldų čia statyti neketinate, išnaudokite kampą spintelėms ar didesniems virtuvės įrenginiams.

  1. Nepamirškite savo poreikių

Tiek virtuvė, tiek valgomasis gali būti naudojamas skirtingoms reikmėms – galbūt čia užsukate tik trumpiems pasisėdėjimams, o gal mielai plušate prie puodų tam, kad nustebintumėte artimuosius savo kulinariniais šedevrais. Gaminant rečiau, galima pasirūpinti tik pačiais svarbiausiais prietaisais, tačiau jeigu maisto ruoša yra Jūsų hobis, atitinkamai reikės kur kas daugiau įrenginių ir neapkrautų stalviršių.

Svarbu ir tai, koks yra Jūsų šeimos narių skaičius ir kaip dažnai sulaukiate svečių – įvertinę tai, žinosite, kokio dydžio stalas ir kėdžių skaičius Jums reikalingas. Tad pirmiausia vertėtų pasirūpinti asmeniškai Jums svarbiausiais baldais ar prietaisais ir tik tuomet pagalvoti, kaip funkcionaliai išnaudoti likusią virtuvės erdvę.

  1. Rinkitės lengvai perkeliamus baldus

Maža erdvė reikalauja lankstumo, todėl šiai patalpai verčiau rinktis lengvesnius baldus, kuriuos bet kada galėsite transportuoti iš vienos vietos į kitą. Tuomet ypač praverčia baro stalai ar nedidelės valgomojo kėdės – taburetės: jos itin kompaktiškos, tad lengvai tilps ir Jūsų sandėliuke, ir mažoje virtuvės patalpoje. Platus šių ir kitų virtuvės baldų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

  1. Atsižvelkite į baldų paviršių bei spalvą

Visiems puikiai žinoma, kad stikliniai paviršiai – vienas paprasčiausių būdų optiškai padidinti virtuvės ar valgomojo erdvę. Stikliniai staliukai, indaujos ar kiti baldai neapsunkins patalpos savo konstrukcijomis, todėl kambarys automatiškai atrodys erdvesnis. Mažesnėms erdvėms taip pat rekomenduojama rinktis šviesesnius ar pastelinius atspalvius – jie puikiai atspindi šviesą ir atkreipia dėmesį į viršų, todėl lubos atrodo aukštesnės. Visgi, jeigu norite sukurti jaukią atmosferą, galite derinti skirtingas medžiagas ar pagalvoti apie kelis įdomesnius sprendimus – jiems tikrai atsiras vietos net ir nedidelėje patalpoje.

Jūsų tikslas turėtų būti ne vizualiai išplėsti erdvę, bet išnaudoti ją taip, kad virtuvėje galėtumėte jaustis patogiai, o patalpos interjeras Jums patiems atrodytų žavingai. Atsižvelkite į šiuos patarimus, nebijokite eksperimentuoti ir nedidelėje valgomojo erdvėje sutalpinsite visus reikalingiausius atributus ir tuo pačiu išlaikysite savitą stilių.