Afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškyje priežastis – pašarai

120

kiaulesValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje. Tyrimą vykdžiusių specialistų teigimu, labiausiai tikėtina, kad pavojinga liga gyvūnai užsikrėtė per pašarus.

„Tyrimo metu mūsų išsiaiškinome, kad kiaules ūkininkas šėrė paties užsiaugintų grūdų miltais. Specialistų manymu yra didelė rizika, kad pašarui naudojant neiškaitintus ar nenuplikytus miltus, ant grūdų esantis virusas išlieka gyvybingas. Žinome, kad šiame rajone yra gausi šernų populiacija. Be to, vyksta intensyvi gyvūnų migracija iš ir į Latviją, kur pastarosiomis savaitėmis prie pat Lietuvos sienos buvo rasti net keli nuo AKM nugaišę šernai. Todėl yra labai didelė tikimybė, kad būtent šernai pernešė virusą ant laukuose augančių javų”, – kabėjo VMVT direktorius Jonas Milius.

Direktorius pabrėžė, kad įvertindami galimą riziką, ūkininkai kiaulių šėrimui turėtų naudoti tik termiškai apdorotus (iškaitintus) pašarus. O įtariantys, kad jų gyvuliai serga, turi nedelsiant kreiptis į vietos privatų veterinarijos gydytoją arba teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus. Taip pat galima visą parą skambinti nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyrius