„Air Lituanica“ stabdo skrydžių veiklą

109

airLituanicaOro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo šiandien, gegužės 22 d. vidurdienio, skrydžių nebevykdys. Įmonės vadovai, būdami atsakingi ir matydami, kad iškilo rizika, jog įmonė dėl finansinių sunkumų gali nepajėgti įvykdyti visų įsipareigojimų keleiviams, stabdo skrydžius visais savo maršrutais ir įgyvendina visas įmanomas priemones, kad keleivių, kurie yra įsigiję skrydžių bilietus, planai būtų sutrikdyti kuo mažiau. Daliai keleivių jau rastas sprendimas bendradarbiaujant su Latvijos oro linijų bendrove „Air Baltic“, dėl likusios dalies skrydžių dar tariamasi. „Air Lituanica“, susitarusi su „Air Baltic“, iškart atsiskaitė su partneriu, tad keleivių pervežimas per ateinančias 8 dienas yra garantuotas.

Gegužės 22 d. „Air Lituanica“ įvykdys paskutinius skrydžius į ir iš Amsterdamo, Paryžiaus ir Talino. „Air Lituanica“, siekdama užtikrinti kuo daugiau skrydžių keleiviams ir sumažinti jiems nepatogumus, susitarė su oro linijų bendrove „Air Baltic“, kad gegužės 22-29 dienomis visi „Air Lituanica“ keleiviai būtų perkeliami į šios aviakompanijos skrydžius. Aštuonias dienas „Air Baltic“ skraidins keleivius visais „Air Lituanica“ maršrutais: į ir iš Amsterdamo, Briuselio, Prahos, Miuncheno, Berlyno, Paryžiaus, Bilundo, Prahos, Stokholmo ir Talino. Nuo gegužės 23 d. visi „Air Lituanica” skrydžiai yra atšaukti.

„Air Lituanica“ pateikė „Air Baltic“ ateinančių 8 dienų keleivių sąrašus – visiems jiems bus išrašomi nauji skrydžių bilietai su persėdimu Rygoje. Amsterdamo reisas gali būti vykdomas ir tiesioginiu reisu iš Vilniaus. „Air Baltic“ arba „Air Lituanica“ klientų aptarnavimo centrai šiems keleiviams persiųs naujus skrydžio bilietus bilieto rezervacijoje nurodytais kontaktais. Jeigu keleiviams parinktos artimiausios skrydžių datos netiks, jie galės atsisakyti skristi ir paprašyti pinigų už bilietus grąžinimo. Visi skrydžių keitimai bus vykdomi be jokių papildomų išlaidų keleiviams. Su visais nukentėjusiais keleiviais bus atsiskaitoma taip, kaip numato Europos Bendrijos Reglamentas Nr. 261/2004 ir Monrealio Konvencija – neradus kito tinkamo maršruto, bus grąžinami visi sumokėti pinigai už bilietus. UAB „Start Vilnius“ yra įsipareigojęs užtikrinti atsiskaitymą su keleiviais.

Ateinančias kelias dienas „Air Lituanica“ dar tarsis su „Air Baltic“ ir ieškos finansinių galimybių, kad ir keleiviai, kurių skrydžiai buvo suplanuoti po gegužės 30 d., būtų perkelti į „Air Baltic“ skrydžius.

Keleiviai dėl neįvykusio skrydžio turi kreiptis į tą įstaigą – pardavėją, iš kurio bilietas buvo pirktas, t. y. kelionių agentūrą, bilietų platinimo sistemos administratorių ir pan. Keleiviai, kurie pirko bilietus „Air Lituanica“ interneto svetainėje, gali iškart užpildyti pinigų grąžinimo formą, esančią www.airlituanica.com, arba rašyti laišką el. paštu fly@airlituanica.com. Keleiviai, kurie pirkdami bilietus atsiskaitė kreditinėmis kortelėmis, turi pirkinių draudimą, todėl gali iškart kreiptis į banką dėl pinigų už bilietus grąžinimo.

„Air Lituanica“ bilietai buvo pardavinėjami aviacinės vasaros skrydžių tvarkaraščiui, t. y. iki paskutinio spalio sekmadienio. Pirminiu skaičiavimu yra nupirkta bilietų už 2,2 mln. Eur / 7,6 mln. Lt., buvo parduota virš 27 tūkst. skrydžių, t. y. bilietų į vieną pusę.

Dėl didelio keleivių srauto, „Air Lituanica“ Klientų aptarnavimo centras bus labai užimtas, tad visiems keleiviams rekomenduojame pirmiausia susipažinti su informacija „Air Lituanica“ interneto svetainėje ir toliau imtis veiksmų pagal pateiktą informaciją. Su „Air Lituanica“ Klientų aptarnavimo centru bus galima susisiekti nuo 9 val. iki 18 val. el. paštu fly@airlituanica.com ir telefonu +370 700 40444.

„Air Lituanica“ pervežė beveik 260 tūkst. keleivių. Šiuo metu skrydžiai buvo vykdomi „Embraer 175“ (nuosavas lėktuvas – „dry leased“), 76 vietų „Embraer 170“ (nuomojamas iš „Estonian Air“), ir 46 vietų „ATR42” (nuomojamas iš „DOT LT“) orlaiviais. Daugiau nei 60 proc. „Air Lituanica“ keleivių buvo užsieniečiai, o pusė visų keleivių skrido darbo tikslais.

Tarp tradicinių oro linijų bendrovių, skraidančių Vilniaus oro uoste, „Air Lituanica” užima 11-12 proc. rinkos dalį, o bendroje oro uosto rinkoje – virš 5 proc., balandžio mėnesio rezultatas – 5,23 proc. Šių metų vasaros sezono metu „Air Lituanica“ skrydžių skaičius padidėjo iki 59 reguliarių išvykimų iš Vilniaus oro uosto, tai buvo didžiausias skrydžių skaičius per savaitę, lyginant su bet kuria kita tradicinių skrydžių bendrove, vykdančia skrydžius iš Vilniaus oro uosto.

Sandra Meškauskaitė
Komunikacijos vadovė