E. Žukauskas ir V. Tarasovas jėgas suvienys krepšinio aikštėje

118

TV3_3_uz_Lietuva_Eurelijus_„3 už Lietuvą“ krepšinio turnyro dalyvių registracija tęsiasi, tačiau visiems norintiems susirungti su Lietuvos krepšinio legendomis bei žvaigždėmis vertėtų suskubti užpildyti dalyvio anketą ir pradėti treniruotes. Pirmosios „3 už Lietuvą“ kovos įvyks Klaipėdoje jau liepos 29 dieną, kur krepšinio gerbėjų lauks azartiškas susitikimas su Lietuvos krepšinio legendiniu „centru“ – Eurelijumi Žukausku ir traumos nepabūgusiu dainininku Viliumi Tarasovu.

„Tikiuosi, jog iki turnyro sveikata susitvarkys – šiuo metu esu pasitempęs kirkšnį, tačiau po truputį sveikstu ir tikiuosi, kad galėsiu žaisti pilnu pajėgumu, – sakė V. Tarasovas. – Džiaugiuosi, jog dalyvausime varžybose kartu su E. Žukausku. Komandoje žaisti mums ne naujiena – esame kartu dalyvavę mėgėjų lygos varžybose. Šiandien kaip tik sutarėme, kad atėjo metas pradėti treniruotes, nes jau ilgiau kaip du mėnesius nė karto į krepšį nemesta. Ateinančias dvi savaites stengsimės skirti intensyvesnėms treniruotėms.“

Dainininko V. Tarasovo teigimu, nors jo atstovaujama komanda iš pirmo žvilgsnio atrodo stipri, kritiška akis gali lengvai pastebėti trūkumų.

„Visi esame aukštaūgiai, todėl naudingiausiai žaidžiame kaip sunkieji krašto puolėjai arba centro pozicijoje, kur tenka pasistumdyti po krepšiais. Mūsų komandai trūksta greitesnio ir žemesnio gynėjo, – užsiminė dainininkas. – Tačiau aš visai neblogai pataikau tritaškius, tad bendru komandos sutarimu pasistengsiu įsijausti į šį vaidmenį“.

V. Tarasovas paklaustas, ar nebijo pralaimėti sirgaliams, prisipažino, kad kur kas labiau už pralaimėjimą jį gąsdina mintis, jog teks žaisti stebint tūkstantinei miniai. „Man kur kas lengviau būtų dainuoti nei žaisti – tai man įprasta veikla, o su krepšiniu yra kiek kitaip… – šypsojosi dainininkas. – Nors jaunystėje baigiau krepšinio sporto mokyklą, šiuo metu esu tik mėgėjas ir nejaučiu jokio pranašumo prieš sirgalius“.

Tiems, kurie trokšta išbandyti savo jėgas krepšinio aikštelėje, tačiau vis nedrįsta užpildyti dalyvio anketos, anot V. Tarasovo, reikėtų nedelsiant tą padaryti: „Bijoti žaisti neverta, jaudinsimės visi – tiek mėgėjai, tiek profesionalai. Jaudulys prieš bet kokį pasirodymą yra sveika reakcija. Svarbiausia apie tai kuo mažiau galvoti ir tiesiog gerai praleisti laiką bei stengtis kuo gražiau sužaisti mačą“.

Visiems krepšinio aistruoliams puikiai žinomas centro puolėjas E. Žukauskas pabrėžė, kad kiekvienam krepšinio mačui reikia ruoštis ir fizine, ir taktine prasme: „Ruošiantis varžyboms yra labai naudinga žiūrėti vaizdo įrašus, nes tokiu būdu lengviau suprasti kaip vyksta turnyras, kas aikštelėje svarbiausia, o paskui, žinoma, seka individualios bei komandinės treniruotės, – sakė E. Žukauskas. – Kartu su V. Tarasovu jau suplanavom atidirbti kelis derinius, o kova parodys, kuri komanda yra stipriausia“.

Visiems turnyrui besiruošiantiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams krepšininkas taip pat rekomendavo nepamiršti tinkamai nusiteikti: „Svarbiausia ateiti su gera nuotaika ir sirgti už Klaipėdą.“

„3 už Lietuvą“ turnyre gali dalyvauti kiekvienas – tereikia užregistruoti trijų žaidėjų komandą, kuriuos visus vienija giminystės ryšys. Turnyro čempionų laukia bilietai į Europos vyrų krepšinio čempionatą. Dalyvio anketą pildykite www.tv3.lt/3uzlietuva.