Egidijus Žukauskis: „Tėvai, žiūrėkit, ką veikia jūsų vaikai“

111

„Aš labai daug dirbu, grįžtu pavargusi, tačiau suprantu, kad privalau žaisti su savo vaiku slėpynių ir eiti su juo pasivaikščioti, kad jis neužsidarytų savo pasaulyje“, -– „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ filmavime kalbėjo viena iš laidos vedėjų Natalija Bunkė (34). Kartu su Laima Tamulyte-Stonče (37) ir Edita Užaite (35) moterys aiškinosi, kokie pavojai vaikų tyko internete. Laidos filmavime paaiškėjo, kad tie pavojai – šiurpūs, siaubingi ir netgi galintys atimti gyvybę.

Natalija tikino, kad jos mažasis jos sūnelis kol kas yra visiškai atribotas nuo kompiuterio ir telefono, tačiau metai bėga, jis auga ir netrukus, kaip daugelis jo amžiaus berniukų, pasiners į interneto pasaulį. „Kaip apsaugoti sūnų nuo pavojų?“ – laidos filmavime klausė Natalija.

„Tėvai privalo domėtis, ką veikia jų vaikai internete“, -– patarimą jai davė tarp paauglių itin populiarus „vlogeris“ – vaizdo siužetų kanale „Youtube“ kanale kūrėjas Egidijus Žukauskis (18). Mažeikiuose gyvenantis vaikinas prisistato dirbantis „Youtube“, internete per dieną jis praleidžia po 8-–9 valandas, taigi, gerai žino, kokie informacijos lobiai jame slypi ir kiek daug pavojų ten esama. „Būna, tėvai man priekaištauja, kad vedu jų vaikus iš kelio, -– sako Egidijus, -– bet pirmiausia jie turėtų stebėti, kiek laiko jų vaikai praleidžia internete ir kokiuose puslapiuose lankosi.“.

Egidijus buvo vienas pirmųjų, savo „Youtube“ kanale prabilusiųęs apie atkeliavusį iš Rusijos atkeliavusį pavojingą žaidimą, rodos, visai nekaltu pavadinimu. „Dabar tai jau baigtas reikalas, -– sako Egidijus. – Žaidimas populiarus buvo prieš kokį pusmetį, dabar tik kažkodėl dabar apie jį prabilo žiniasklaida.“.

„Nebijokite, tie žmonės jums nieko nepadarys, jie tik gąsdina, jei norite, pasikeiskite feisbuko paskyrą arba dinkite visai iš interneto“, -– pataria Egidijus paaugliams, kurie leidosi į šiurpą keliantį žaidimą. Jo pabaiga siaubinga: – žaidimo kuratoriaus įsakymu žaidėjas privalo nusižudyti.

Internete daug laiko leidžiantis vaikinas sako, kad viena iš tokių savižudybių buvo įvykdyta ir Mažeikiuose, – žaidimo dalyvis šoko po traukiniu.

Egidijus neabejoja, kad į tokį pavojingą žaidimą dažniausiai įsitraukia apleisti, dėmesio stoką jaučiantys, nelaimingi ir apie savižudybę pagalvojantys paaugliai. „Sveikos sielos žmogui tokie dalykai neįdomūs“, -– įsitikinęs populiarus vaizdo tinklaraštininkasvlogeris, kurio perspėjimą apie internete skleidžiamo žaidimo pavojus peržiūrėjoau beveik 50 tūkstančių žmonių.

Ką internete veikia paaugliai? Kam reikia pjaustytis rankas? Ką apie interneto pavojus mano mamos? Kur ieškoti pagalbos? Ką daryti, kai vaiką aplanko liūdesys? Kur žiūri mokykla? Daugybė klausimų, kurie rūpi ne tik moterims, – jau šį trečiadienį, 21.,30 val. „Lietuvos ryto“ televizijosje, laidoje „Moterų balsas“.

Laisvalaikio.info