Gera naujiena besilaukiančioms

109
Priimta Išmokų vaikams įstatymo pataisa.

Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-314(2), kuriomis siekiama sudaryti vienodas sąlygas gauti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui nuo vaikų gimimo dienos iki jiems sukaks 2 metai. Už naujas nuostatas balsavo 96 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Išmokų vaikams įstatymo pataisa, kuria įtvirtinta nauja išmokų vaikams rūšis – išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui. Tačiau pagal nustatytą teisinį reguliavimą teisę gauti išmoką turėjo tik tos šeimos, kurių vaikai gimė nuo šios teisės normos įsigaliojimo – nuo 2017 m. sausio 1 d.

Priimtu pakeitimu nuspręsta nustatyti teisinį pagrindą skirti ir mokėti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir už tuos vaikus, kurie gimė iki 2017 m. sausio 1 d. ir jiems dar nėra sukakę 2 metai.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, preliminariais skaičiavimais iš valstybės biudžeto 2017 metams papildomai reikėtų apie 1,2 mln. eurų per metus. Išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui papildomai gautų apie 616 asmenų.

Įstatyme įtvirtinta, kad kai vienu metu gimsta du vaikai, skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį, o kai vienu metu gimsta daugiau kaip du vaikai, išmokos dydis atitinkamai didinamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžiu.