Ilgalaikio darbo išmokų fondo steigimas atidėtas pusei metų

103

Seimas priėmė Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-93(2), kuriomis nutarta atidėti nuostatų įsigaliojimą dėl Ilgalaikio darbo išmokų fondo steigimo, įmokų į jį ir išmokų iš jo administravimo. Šį sprendimą parlamentas priėmė, nes nutarė atidėti dalies priimtų socialinio modelio įstatymų, tarp jų – ir naujojo Darbo kodekso, įsigaliojimą pusei metų. Už teisės akto pakeitimus balsavo 85 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 31 parlamentaras.

Pagal priimtas pataisas šie pakeitimai įsigalios nuo 2017 m. liepos 1 d. Įstatymo dalis, susijusi su Garantinio fondo, įmokų į jį ir išmokų iš jo administravimu, įsigalios, kaip nustatyta – 2017 m. sausio 1 d.

Įstatyme įtvirtinta, kad Garantinio fondo ir Ilgalaikio darbo išmokų fondo lėšos bus kaupiamos ir saugomos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sąskaitoje, o laikinai laisvos Garantinio fondo ir Ilgalaikio darbo išmokų fondo lėšos – Lietuvos Respublikos valstybės iždo bendrojoje sąskaitoje.

Visus sprendimus dėl lėšų iš Garantinio fondo skyrimo, taip pat skirtų ir išmokėtų Garantinio fondo lėšų gražinimo priims Garantinio fondo administratorius.

Rimas Rudaitis
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vyresnysis specialistas
Lietuvos Respublikos Seimas