Internete Kalėdinėms dovanoms lietuviai ketina išleisti apie 200 eurų

113

Kasmet Kalėdinėms dovanoms išleidžiama ne maža dalis asmeninių finansų. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad lietuviai šiemet internete perkamoms Kalėdinėms dovanoms ketina išleisti vidutiniškai 178 eurus ir net trečdalis apklaustųjų teigė, kad tai yra daugiau nei skyrė pernai.

„Stebimos tendencijos, kad kuo toliau, tuo labiau auga ne tik elektroninių parduotuvių pirkėjų skaičius, bet ir pirkinių krepšelio dydis. Augimą lemia keli faktoriai: didėjantis pasitikėjimas elektroniniais verslais, noras sutaupyti laiko ir nesistumdyti žmonių pilnose parduotuvėse, kas yra itin aktualu prieš Kalėdas“, – sako vienos Lietuvos įmonės pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Lietuvių pirkinių krepšelis lenkia latvių

Lietuvių interneto prekių krepšelis Kalėdinėms dovanoms lenkia latvių, tačiau kiek atsilieka nuo estų. Pastarieji dovanoms internete ketina išleisti 196 eurus, latviai – 155 eurus. Kaip ir Lietuvoje, kaimyninėse šalyse maždaug trečdalis apklaustųjų sakė, kad būsimos dovanų išlaidos yra didesnės nei pernai. Europoje daugiausiai Kalėdinėms dovanoms internete ruošiasi išleisti airiai – 305 eurus.

„Baltijos šalių pirkimo internetu įpročiai mažai skiriasi – Kalėdoms planuojamas pirkinių krepšelis labai panašus, ketinančių dovanas pirkti internetu – taip pat. Ne veltui elektroninėje komercijoje Lietuva, Latvija ir Estija dažnai yra laikomos viena rinka, kuri vystosi panašiais tempais, vartotojų apsipirkimo įpročiai gana panašūs“, – komentuoja G. Bilevičius.

Pagal dovanas perkančių internetu skaičių lenkiame kaimynus

Įdomu tai, kad nors estai išleidžia daugiau, bet žmonių, ketinančių dovanas pirktis internetu, šioje šalyje yra mažiau nei Lietuvoje ar Latvijoje. 62 proc. bent kartą internetu apsipirkusių estų šiemet ruošiasi dovanas pirkti elektroninėse parduotuvėse. Tuo tarpu Lietuvoje internetu apsipirkti Kalėdinių dovanų ruošiasi 75 proc., Latvijoje – 73 proc. interneto pirkėjų.

Tyrimas atskleidė, kad daugiau išleisti dovanoms internete ruošiasi vyrai, o Kalėdų staigmenomis elektroninėse parduotuvėse daugiausiai rūpinsis 18-34 metų žmonės.

„Svarbu nepamiršti, kad norint Kalėdines dovanas gauti laiku, reikėtų jau nedelsti jas užsisakyti. Jei prekes iš elektroninių parduotuvių Lietuvoje įsigysite iki gruodžio vidurio, jos gavėjus turėtų pasiekti laiku. Kitu atveju siuntos gali vėluoti ir Kalėdiniai džiaugsmai adresatus pasieks jau pasibaigus šventėms“, – primena G. Bilevičius.

Įmonė atliko 23 450 žmonių tiesioginę apklausą dvidešimt vienoje Europos šalyje, Lietuvoje buvo apklausti 802 respondentai. Apklausa buvo vykdoma 2016 m. rugsėjo – spalio mėnesiais.