Kambarių nuoma Nidoje

187

Jau link kurortų vedančiose pakelėse keliautojus pasitinka akį rėžiančios iškabos „kambarių nuoma“, „apartamentų nuoma“ arba įvažiavus į kurortą – viliojančiais pavadinimais ar ryškiomis iškabomis – „viešbutis“. Apie pastaruosius yra prirašyta daug įvairiausių straipsnių, patarimų, pasiūlymų, jiems skirta daugybė rezervacijos sistemų ar netgi sukurtos ištisos platformomis, leidžiančios be vargo užsisakyti patikusį kambarį. Bet vis dėlto, jau kelerius metus sparčiai populiarėja kiti nuomos variantai, todėl ir jų pasiūla kasmet šiek tiek via padidėja. Keliautojai renkasi privačių asmenų siūlomus kambarius. Tokia pati tendencija pastebima ir renkantis kambarių nuoma Nidoje.

Tad šiame straipsnyje norėtųsi atskleisti pagrindines priežastis, kodėl keliautojams patrauklesnė kambarių nuoma Nidoje, o ne prašmatnūs ir naujai pastatyti viešbučiai? Pasidomėjome ir padarėme išvadą, jog pagrindinės priežastys, kuo patraukli kambarių nuoma Nidoje yra:

1. Puikia vieta. Labai dažnai būna, kad privačių asmenų siūlomos paslaugos (kambarių nuoma Nidoje) yra labai geroje vietoje – centre, šalia populiariausių lankytinų objektų ar kavinių ir labai netoli paplūdimio. Juk viešbutį pastatyti miestelio centre ne visuomet yra galimybė. Ypač, jei tas miestelis šimtus metų skaičiuojanti vieta, išsiskirianti savo autentika ir naujiems pastatams kelianti labai griežtus reikalavimus bei standartus. Tuo tarpu patrauklioje vietoje esantį gyvenamąjį namą įrengti nuomai – žymiai paprasčiau.

Pažvelgus į keliautojų paliekamus atsiliepimus, matyti, jog jiems išties labai svarbiu aspektu tampa nuomojamų kambarių lokacija. Pavyzdžiui, poilsio namų „Nidos gaiva“ vietą keliautojai įvertino 10 balų, nes visai šalia yra geriausiai vertinami Nidos restoranai, kuriuose galima skaniai ir sočiai pavalgyti, vos už kelių šimtų metrų yra paplūdimys ir visos lankytinos vietos pasiekiamos gana greitai bei lengvai.

2. Jaukumu. Viešbučio kambariai dažniausiai būna vienodo stiliaus, juose tegalima rasti lovą ir spintą. O privačių asmenų įrengti kambariai nuomai – jaukūs, dažnai gana erdvūs, patogūs. Juose ne tik lova ir spinta, bet ir kiti jaukumą sukurti padedantys baldai. Be to, yra kambarių, kurie turi balkoną – itin mėgstamą tų žmonių, kurie mėgsta žiūrėti į saulėlydį arba tų, kurie su kavos puodeliu ankstyvą rytą dievina pasitikti kylančią saulę.

3. Svetingumu. Vieša paslaptis, kad kasmet renkantis tą pačią kambarių nuoma Nidoje, nesunku susibendrauti su jos šeimininkais, kurie visuomet svetingai ir draugiškai priims, pasidalins miestelio naujienomis ir džiaugsis dar kartą sugrįžusiais keliautojais. Viešbučio personalas, deja, kartais keičiasi labai greitai, todėl net jeigu ir kasmet pasirinksite tą patį viešbutį, nieks negarantuos, kad ten galėsite atvykti kaip į savo antruosius namus ir būsite rūpestingai priimti.

Poilsio namų „Nidos gaiva“ šeimininkai visuomet rūpinasi savo svečiais. Čia jiems bus suteiktos aukštos kokybės kambarių nuomos Nidoje paslaugoje, jie gali būti aptarnaujami net trimis kalbomis – lietuvių, anglų ir rusų.

Be to, dar vienas labai svarbus aspektas – svetingumas gyvūnams. Į viešbučius ne visuomet galima atsivežti mylimus keturkojus draugus. Tuo tarpu poilsio namai „Nidos gaiva“ mielai pasiūlys nakvynę asmeniui su brangiu augintiniu.

4. Kaina. Vienareikšmiškai teigti, kad kambarių nuoma Nidoje yra pigesnė, nei viešbučiai, būtų klaidinga. Nidoje yra tokių kambarių, kurie prilygsta apartamentams – su atskirais vonios kambariais, virtuvėle ir būtiniausiomis priemonėmis, su terasa ir jų kaina nėra mažesnė nei viešbučio. Tačiau jeigu keliautojo poreikis yra standartinis kambarys, tokių variantų tikrai galima rasti pigesnių, nei viešbutis. Tad viskas priklauso nuo to, ko ieškoma.

O poilsio namų „Nidos gaiva“ įkūrėjo Ričardo Petrikausko pasiteiravus, kokį patarimą galėtų duoti besidomintiems kambarių nuoma Nidoje, jis atsakė, jog svarbiausia – laiku ir ne paskutinę minutę ieškoti sau tinkamo nuomos varianto >> https://www.nidos-gaiva.lt/. Nereikėtų pamiršti, kad Nida – gana mažas miestelis, o norinčių jame pailsėti gana daug, todėl atostogas plankuokite iš anksto.