Kas taupiau – pirkti automobilį ar išsinuomoti?

123

Kas-taupiau-pirkti-automobiŠiuo laikmečiu išsivysčiusios visuomenės pagrindinis variklis yra jos narių mobilumas. Norint suspėti atlikti užduotis objektuose, kurie išsidėstę ne tik skirtinguose Lietuvos kampeliuose, bet ir skirtingose Europos Sąjungos šalyse ar net pasaulio vietose, ar tiesiog greitai ir patogiai pasiekti pajūrį vasarą, būtina transporto priemonė. Juk ne veltui sakoma, kad be automobilio – kaip be rankų.

Ką reikėtų žinoti, kad priimtumėte teisingą sprendimą, pasirinkdami keliavimo būdą ir susisiekimo priemonę? Žiūrėk, vienas išėjęs iš kino ar teatro sėda į taksi, kitas į nuosavą automobilį, o trečias nekantriai laukia paskutinio autobuso… Tas, kuris laukia autobuso, tikriausiai ir važiuos autobusu, tačiau tie, kurie svarsto, pirkti automobilį ar ne, sėsti į taksi ar ne, važiuoti traukiniu ar skristi lėktuvu, turėtų žinoti, kad pasaulyje, o paskutiniu metu ir pas mus, vis labiau populiarėja profesionali paslauga – automobilių nuoma. Priežasčių, kodėl Jūs turėtumėte rinktis ne taksi, ne nuosavą automobilį ar visuomeninį transportą, yra nepaprastai daug, todėl visų suminėti tikrai neįmanoma. Mąstant stereotipiškai, dauguma žmonių net nesusimąstydami pareikštų, kad nepamainomas yra tik nuosavas automobilis.

Bet… Ar tie individai nors kartą buvo išsitraukę paprasčiausią kalkuliatorių „Citizen“ ir nepatingėdami, kad ir vienu pirštu, (paprastai rodomuoju arba dar kitaip vadinamu „smiliumi“) teikėsi atlikti bent keletą paprasčiausių aritmetinių veiksmų? Manau – net nebandė.

Daugelio naujų, Lietuvoje populiarių automobilių kaina skaičiuojama ne dešimtimis, o šimtais tūkstančių litų. Dabar palyginkite tų pačių automobilių kainas po penkerių metų. Jos bus dvigubai ar net trigubai mažesnės, automobilis praras buvusį savo žavesį ir nebebus toks pat mielas, koks buvo važiuojant juo pirmuosius tūkstančius kilometrų. Visi tuos trūkumus (ypač potencialūs pirkėjai) greitai pastebi ir pabrėžtinai akcentuoja, todėl jo buvusi įspūdinga kaina bliūkšta taip greitai, kaip ir balionas, iš kurio pro neįsivaizduojamai mažas skylutes nepastebimai išeina oras. Jūsų pinigėliai tarytum ištirpo. Net nebūdamas gydytoju galiu teigti, kad kai kam tai gali būti viena iš priežasčių, dėl kurių atsikeliate ryte skaudančia galva. Klausimas vienas – kam tuomet gerti saujomis vaistus, jei galima pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą – išsinuomoti automobilį, dėl kurio galvos tikrai neskaudės, nes tie, kurie Jumis rūpinasi, perims aibes problemų ant savo pečių:

– galėsite užmiršti kelią į servisą ar plovyklą,

– nereikės rūpintis automobilio draudimu,

– neužversite savo sandėliukų automobilių padangomis,

– įmonėms nereikės vesti kuro sunaudojimo apskaitos, automobilių nusidėvėjimo, rūpintis jų nurašymu, suėjus nustatytam laikui,

– nepergyvensite dėl naujai įvedamų mokesčių,

– net 24 h/per parą, reikiamu metu pagalba kelyje ir t.t.

Tikriausiai nesuklysiu pavadindamas „armija“ tą skaičių jaunų lietuvaičių, kurie, ieškodami laimės, dažniausiai dėl materialinių sunkumų, kažkada paliko savo šalį, savo namus. Žodis ,,paliko‘‘ čia nelabai dera, nes jie bent du kartus per metus grįžta aplankyti artimųjų, pasimatyti su draugais. Būtent šiai armijai, grįžtančiai trumpalaikių atostogų, ši paslauga reikalinga kaip duona.

Jiems pirkti ir laikyti ištisus metus nenaudojamą savo transporto priemonę drėgname garaže ar daugiabučio kieme visiškai nuostolinga. Kai kurių kompanijų skaičiavimu, per metus automobilis nuvertėja mažiausiai dvidešimt procentų. Daug ar mažai? Darykime prielaidą, kad nusipirkote automobilį už keturiasdešimt tūkstančių, tada per metus Jūs prarandate aštuonis tūkstančius litų. Už tokią sumą grįžęs paviešėti tautietis visai neprastu automobiliu gali be rūpesčių važinėti mažiausiai du mėnesius. Tai maždaug atitinka metinį šios paslaugos poreikio dydį.

Ilgai būtų galima vardinti krovininių automobilių nuomos, pramogoms skirto transporto teikiamų paslaugų privalumus, tačiau jų teikėjų nėra tiek daug ir juos nesunku surasti internetiniuose puslapiuose.

Galima pastebėti, kad vis labiau Lietuvoje populiarėja ilgalaikė auto nuoma, kuria naudojasi nedidelės įmonės, nes tai pats trumpiausias kelias į sėkmę. Kodėl ne geriau pačios įmonės transportas arba taksi nuoma? Atsakymas paprastas. Įmonės transporto išlaikymas užkrautų nemažą finansinę naštą, o samdydami taksi Jūs aptarnaujančiai įmonei turėsite sumokėti ne tik už transporto priemonės amortizaciją, bet į sąskaitą bus įtrauktas ir kuras, ir vairuotojo atlyginimas, ir dar nemaža dalis kitų išlaidų. Todėl gudrus visada pasirinks geresnį variantą, taupantį brangų laiką ir pinigus – automobilio nuomą. Vairuodami laikykitės pagrindinės taisyklės – vairuokite saugiai!

Parengė: www.carsrent.lt