Klaipėdą ir Kazachstaną turėtų sujungti traukinys

107

Klaipėdą ir Kazachstaną ateityje turėtų sujungti konteinerinis traukinys.

Ūkio ministerija pranešė, kad pirmadienį Astanoje posėdžiavusi Lietuvos ir Kazachstano vyriausybių dvišalė prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisija susitarė dėl konteinerinio traukinio Klaipėda-Kazachstanas krypties.

Tai numatantį protokolą pasirašė Lietuvos ūkio ministras Rimantas Žylius ir Kazachstano užsienio reikalų viceministras Rapilis Žošibajevas. Sutarta, kad konteinerinis traukinys važiuos iš Klaipėdos iki Almatos, tuomet tuščios platformos bus siunčiamos į Kiniją, kur traukiniai bus pakrauti kinų prekėmis ir vežami į Klaipėdą.

„Šis susitarimas teiks didelę ekonominę naudą Lietuvai, nes per Klaipėdą padidės pervežamų krovinių srautas. Nauja konteinerinio traukinio kryptis – tiesiausias kelias mūsų verslo atstovams eksportuoti prekes į Kazachstaną. Iki šiol verslui buvo gana sudėtinga pasiekti šią šalį“, – sakė R.Žylius.

Planuojama, kad iki šių metų rugsėjo 15 dienos bus sudaryta darbo grupė, kuri iki lapkričio pradžios pateiks pasiūlymus dėl konkretaus konteinerinio traukinio grafikų bei kainų ir paruoš pervežimo technologiją.

Teigiama, kad atidarius šią kryptį bus palengvintas Lietuvos eksporto kelias į Kazachstaną ir suintensyvės krovinių srautas per Lietuvą. Tokia krovinių pervežimo kryptimi suinteresuoti Lietuvos verslininkai, pranešama kl.lt tinklalapyje.

 

 

Kretingos.info