Kretingoje iš turgavietės policija konfiskavo pirotechnikos priemones

98

pirotechnikaArtėjant šventėms prasidės gausi prekyba pirotechnikos priemonėmis, todėl norėtume, kad žmonės būtų budrūs įsigydami ir naudodami pirotechnikos gaminius, kadangi itin didelį susidomėjimą šioms priemonėms įsigyti ir naudoti turi nepilnamečiai, priemonės parduodamos su pasibaigusiu galiojimo terminu, bei jomis prekiaujama uždraustose prekybos vietose (pvz., turgavietėse), neturint tam leidimų. Jau 2012-10-19 Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, atlikę prevencines priemones, nustatė pirmuosius pažeidimo atvejus Kretingos rajono turgavietėse , kur, neturint leidimo, buvo prekiaujama pirotechnikos priemonėmis. Paimti 864 vnt. įvairių pirotechnikos priemonių.

Taigi primename, kad pirotechnikos gaminiais galima prekiauti ir jas saugu įsigyti tik leidimus turinčiose prekybos vietose. Visos pirotechnikos priemonės turi būti ženklintos CE ženkliuku ir privalo būti naudojimosi instrukcija, galiojimo data, nurodyta kategorija. 2 kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 16 metų amžiaus asmenys, 3 kategorijos fejerverkus, T1 ir P1 kategorijų pirotechnikos priemones –ne jaunesni nei 18 metų, 4 kategorijos fejerverkus, T2 ir P2 pirotechnikos priemones- tik pirotechnikai (asmenys, turintys licencijas). Draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 30 m nuo mokyklų, gydymo įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, išskyrus atvejus, jei suderinta su minėtų įstaigų administracija, taip pat draudžiama naudoti nuo 22 val. iki 08.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku. Draudžiama naudoti pirotechnikos priemones, kurių garantijos laikas yra pasibaigęs ir jeigu pažeista ar deformuota pakuotė. Taip pat draudžiama parduoti ir naudoti asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, bei kurie neturi teisės jų įsigyti ar naudoti.

Primename ir apie atsakomybę LR ATPK 176(1) straipsnis. Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimas

Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, – užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytas pažeidimas, padarytas nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų, – užtraukia įspėjimą arba baudą tėvams ar globėjams (rūpintojams) nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo, praneša Kretingos rajono policijos komisariatas.

Kretingos.info