Kretingos raj. miške – aštuonkojį primenantis grybas

90

Kretingos rajone, Kartenos miškuose dvi mokytojos aptiko aštuonkojo čiuptuvus primenantį grybą. Ryškiai raudonos spalvos grybas ne tik nustebino savo forma, bet ir tvoskė neįtikėtina smarve. Botanikos instituto specialistai nustebo sužinoję, kad Kartenos miškuose, netoli Minijos slėnio buvo rastas toks grybas.

Apie radinį grybautojos papasakojo gamtos vaizdus mėgstančiam fiksuoti Kretingalės gyventojui.

„Aš pats negrybauju, aš tingiu. Man labiau patinka fotografuoti“, – juokėsi keistą grybą užfiksavęs fotografas mėgėjas Vacys.

Nedideliame miško plotelyje vyras išvydo įvairių augimo fazių grybus. Vieni jų priminė kiaušinius, kiti jau buvo suaugę.

Botanikos instituto specialistai nustebo sužinoję, kad Kartenos miškuose, netoli Minijos slėnio buvo rastas toks grybas.

„Tai poniabudės giminaitis – Clathrus archeri. Jis aptinkamas Australijoje. Europą šis grybas greičiausiai pasiekė su importuojama avių vilna ir pamažu išplito. Kaip šis grybas galėjo atsirasti Lietuvoje – kol kas mįslė“, – sakė Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos vedėja Jurga Motiejūnaitė.

Šlykštų kvapą turintis grybas nėra nuodingas, tačiau kažin ar kas ryžtųsi ragauti tokį radinį.

Tam, kad augalas būtų tinkamai aprašytas, Botanikos instituto darbuotojai paprašė išsaugoti jo pavyzdžių. Dėl mokslinių atradimų moterims teks iškęsti namuose pasklidusį itin nemalonų kvapą.

„Juo grybas privilioja muses“, – tikino specialistai.

 

 

Kretingos.info