Motinos dienos proga – akcija “Aš – mama”

98

Motinos dienos proga Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija kartu su Moterų bendruomene “Bitės” kviečia visas Lietuvos mamas oriai ištarti: “Aš – mama”. Akcijos metu, kuri prasideda gegužės 2 d. ir tęsis po Motinos dienos, bus dalinami pavasario spalvų lipdukai, kuriuose širdelės fone puikuojasi šūkis “Aš mama”.

“Mes vienijamės su kiekvienos mamos žmogiškuoju orumu ir lenkiamės jos misijai”, – sako akcijos globėja Moterų bendruomenės “Bitės” vadovė, Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Anot Seimo narės, šiuolaikinėje visuomenėje moteriai tenka daugybė socialinių vaidmenų, moterys vadovauja įmonėms, bankams ir valstybėms. Tačiau kokias pareigas beužimtų moteris: ar ji būtų ministrė ar virėja, namų šeimininkė ar verslininkė, valytoja ar kino žvaigždė, jos įstabiausias vaidmuo yra būti mama. Ir tai yra tas vaidmuo, kuris viešumoje rečiausiai pateikiamas kaip moters pasiekimas, dažniausiai prisimenami kiti vaidmenys. Tačiau būti gera mama yra giliausia moters žmogiškosios egzistencijos prasmė ir uždavinys. Nes iš jos viskas atsiranda – ne vien fizine, bet ir dvasine prasme.

“Mama yra tas neaprėpiamas pasaulis, kuriame užsimezga nauja gyvybė, kur nuo pat pirmųjų akimirkų auga žmogaus asmuo. Klausydamiesi mamos širdies tvinksnių, dar negimę patyrėme pirmąsias emocijas. O, kad aplinkinis pasaulis bent kiek daugiau pasistengtų suteikti mamoms ir per jas gimsiantiems gerų jausmų ir džiaugsmingų emocijų! – sako V. Aleknaitė-Abramikienė. – Kai kas šiuolaikiniame pasaulyje norėtų manyti, kad mama tėra indas, kuriame atsiranda kūdikis. Taip manantys net surogaciją laiko moraliai priimtinu moteriai verslu – dėkui Dievui, dar ne Lietuvoje.”

Akcijos sumanytojai tikisi, kad visuomenė gaus progos pažvelgti į moterį, kaip visokeriopo atgimimo šaltinį.

“Motinystė šiuolaikiniame pasaulyje susiduria su ypatingais iššūkiais. Mamos taip įsijungę į savo darbus (Lietuvoje dirbančių moterų procentas yra vienas iš didžiausių ES), karjeros darymą (vadovauti nori vis daugiau moterų – yra įvedamos moterų vadovavimo procentinės kvotos ES), visuomeninę veiklą, kad energijos šeimai lieka vis mažiau. Motinai vis sunkiau išlikti šiltų tarpusavio santykių kūrėja šeimoje. O vaikai ir vyras vis dar tikisi, kad motina visada turės nesenkančios kantrybės rezervuarą, kad sugers visą aplinkos grubumą ir mylės visus suprantančia, besąlygine meile. Kas gali padėti mūsų motinoms išlikti švelniomis, mylinčiomis, stipriomis ir emociškai stabiliomis? Jų vyrai? Jų šeimos? Palaikantis visuomenės požiūris? Geriausia pagalba moteriai yra gyvenimas darnioje šeimoje”, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Ramunė Jurkuvienė.

Akciją “Bitės” pradės šiandien, trečiadienį, aplankydamos Panevėžio moterų pataisos namuose kalinčias mamas, Panevėžio slaugos ligoninę, lipdukai bus perduoti gausių panevėžiečių šeimų mamoms.

Gegužės 3 d. akcijos lipdukai pasieks Kauną, Alytų, Šiaulius, nebus aplenkti ir mažesni Lietuvos miesteliai. Moterys planuoja aplankyti gimdymo namus, mokyklas, ligonines. Motinos dieną, sekmadienį, lipdukai bus dalijami šalia bažnyčių, didžiųjų prekybos centrų, tiesiog gatvėse.

Kretingos.info