Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Naujas „Omnitel 1000 km lenktynių“ himnas

ralisKraujas verda ir nerimsta aistros,

Greitai keičiasi už lango vaizdas…

Šiandien mes įjungiam žalią šviesą,

Lekiam ten, kur greičio fiesta…

Staugia trasoje greiti bolidai,

O už vairo drąsūs vyrai…

Bet šiandien aš negaliu sustot,

Ne, neteks atsipalaiduot…

Tai eilutės iš liepos 18-21 dienomis vyksiančių „Omnitel 1000 km lenktynių“ naujo himno, pirmą kartą viešai nuskambėjusio antradienį, birželio 26 d., „Radiocentro“ eteryje.

Himnui, kuris pavadintas lenktynėms tinkančio bei jas atspindinčio „Greičio“ pavadinimu, muziką sukūrė Deivydas Zvonkus ir Edgaras Lubys, plačiau žinomas Amberlife sceniniu slapyvardžiu, o žodžius – E. Lubys.

Naująjį himną, kuris itin dažnai skambės Palangoje vyksiančiose lenktynėse, įrašė populiarus „Pop ladies“ projektas Natalija Bunkė, Oksana Pikul, Liepa Mondeikaitė ir Katažina Nemycko.

„Jei įsigilintume tik į žodžius, jie man skamba kaip savotiškas retro, primenantis 60-ųjų stilių, tačiau visas himnas – labai šiuolaikiškas ir drįsčiau teigti, kad lengvai įsimenantis tekstas ir nuotaikinga, pagauli muzika patiks jaunimui, – prognozuoja viena atlikėjų Natalija Bunkė. – Neatsitiktinai jis patiko mums visoms, o dirbti prie šio projekto buvo įdomu ir lengva“.

Pasak Natalijos, baigiamieji darbai kiek ilgiau užtruko tik garso studijoje, nes reiklūs himno autoriai norėjo iki tobulo skambesio nušlifuoti visas detales.

„Šiuolaikiniame pasaulyje, ne išimtis ir muzikos, niekas ilgai nestovi vietoje. Todėl nauju himnu norėjome labiau atkreipti ne tik adrenalino fanatų dėmesį į irgi kasmet tobulėjantį, vis labiau besiplečiantį, tapusį populiariausiu ne tik Baltijos šalių automobilių žiedinių lenktynių projektą, – teigia vienas muzikos autorių D. Zvonkus. – Mane sužavėjo šiame himne labai darniai, vieningai nuskambėję šių, tokių skirtingų moterų balsai, itin tinkantys maratoninėms automobilių lenktynėms.“

D. Zvonkaus nuomone, naujasis lenktynių himnas „Greitis“ – geras, lengvas, pramoginis kūrinys, atliepiantis lengvą vasaros nuotaiką ir puikiai tinkantis renginiui.    

Kretingos.info

123456