Nustatyta, kad salmoneliozės protrūkis JAV kilo dėl nesaugių riešutų produktų

114

zemes riesutai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog gautas pranešimas iš INFOSAN dėl nustatytos Salmonella Bredeney riešutų produktuose iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV). Pranešama apie 41 infekuotą asmenį. Mirties atvejų neužregistruorta.
Atlikus tyrimus nustatyta, kad protrūkis kilo dėl kompanijos „Sunland Inc” arachisinių riešutų sviesto pagrindu pagamintų maisto produktų.

JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) duomenimis, arachisinių riešutų sviestas buvo išplatintas ne tik JAV prekybos tinkle, bet ir Australijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Honkonge, Airijoje, Italijoje, Meksikoje, Naujojoje Zelandijoje, Norvegijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Neatmetama galimybė, jog minėtų produktų buvo galima įsigyti ir internetu.

Kompanija „Sunland Inc” pranešė, kad nutraukė visų produktų iš riešutų sviesto gamybą bei platinimą ir pradėjo šių nesaugių produktų surinkimo iš rinkos akciją.

Visų produktų, kurių sudėtyje gali būti nesaugių riešutų, sąrašą galima rasti FDA tinklalapyje http://www.fda.gov/Safety/Recalls/ucm323824.htm. Naujausia informacija apie protrūkį pateikiama JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro internetiniame puslapyje: http://www.cdc.gov/salmonella/bredeney-09-12/index.html.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko tyrimą mūsų šalies maisto produktų rinkoje ir nustatė, jog į Lietuvą „Sunland Inc” arachisinių riešutų sviesto pagrindu pagamintų maisto produktų importuota iš JAV nebuvo.

 

Kretingos.info