Oro kondicionieriai – kad gyvenimas taptų kokybiškesnis

99

Lietuva yra unikali šalis. Gyvenimas čia leidžia pasimėgauti visais keturiais metų laikas ir nors ne visiems šie pokyčiai patinka, reikia pripažinti, kad kiekvienas sezonas turi savo privalumų. Kaip bebūtų, skirtingi metų laikai yra tiesiogiai susiję su reguliaria oro temperatūros kaita ir kitais nuo mūsų nepriklausančiais aplinkos veiksniais, kurie veikia mūsų kasdienybę ir gyvenimo kokybę. Tam, kad temperatūros svyravimai nekeltų problemų ir netrikdytų mūsų gyvenimo ritmo būtina tinkamai pasiruošti. Padėti gali kokybiški oro kondicionieriai.

Oro kondicionierius yra gana sudėtingas daugiafunkcinis prietaisas ir atėjus laikui pasirinkti šį prietaisą savo namams ar biurui, atsiduriama skaičių ir sąvokų begalybėje.  Buitinių oro kondicionierių įvairovė didelė, tačiau, kas svarbiausia besirenkantiems?

Perkant oro kondicionierių būtina išsirinkti labiausiai lūkesčius atitinkantį įrenginį. Pagal oro kondicionierių vidinės dalies tipą, šie įrenginiai skirstomi į 6 rūšis. Kasetiniai oro kondicionieriai dažniausiai įmontuojami į įrengtas pakabinamas lubas. Jie yra labai praktiški, nes  beveik nepastebimi. Šie kondicionieriai dažniausiai naudojami didelėse, atvirose, komercinėse patalpose ir yra galingesni nei sieniniai. Oras per juos gali būti tiekiamas net keliomis kryptimis. Lubiniai oro kondicionieriai montuojami prie lubų. Tai praktiškas variantas, kai patalpoje nėra pakabinamų lubų arbe ten nėra galimybės įrengti kito tipo kondicionieriaus. Ortakiniai arba  kanaliniai kondicionieriai vertinami dėl praktiškumo ir estetikos – jų patalpoje nesimato. Įrenginėjant kanalinius oro kondicionierius, po patalpą išvedžiojami specialūs ortakiai, per kurių groteles vėsus arba šiltas oras paduodamas į patalpą. Pagrindinis šių kondicionierių trūkumas – automatinio valdymo nebuvimas. Grindiniai oro kondicionieriai yra statomi ant grindų. Šio tipo įrenginiai dažniausiai montuojami palėpės tipo patalpose. Mobilūs oro kondicionieriai – vienas geriausių pasirinkimo variantų, kuomet yra reikalingas laikinas patalpų vėdinimas. Juos lengva transportuoti ir perkelti iš vienos vietos į kitą.  Ir galiausiai sieniniai oro kondicionieriai, kurie yra populiariausias pasirinkimas namuose ar biuruose, norint atvėsinti, pašildyti ar džiovinti patalpą. Yra 3 pagrindinės priežastys, kodėl vartotojai renkasi būtent šio tipo kondicionierius – tai mažesnė kaina, ekonomiškumas, funkcionalumas.

Svarbu paminėti, kad naujos kartos oro kondicionieriai ne tik valo orą, bet gali neutralizuoti tabako dūmų kvapus, įvairius alergenus, bakterijas bei virusus. Dažniausiai sieninių kondicionierių kaina priklauso nuo juose įdiegtų funkcijų, todėl prieš įsigyjant, apgalvokite, kokį pagrindinį darbą norėsite, jog jis atliktų: vėsintų, šildytų, džiovintų ar valytų patalpos orą.

Taigi, jei iki šiol oro kondicionieriaus savo namuose nenaudojote, dabar yra pats tinkamiausias metas pasidomėti jų įvairove ir pasirinkti jums tinkamiausią variantą.