Pirkimas skatina „laimės“ hormonų gamybą

117

pirkimasHormonai dofaminas, serotoninas ir endorfinas  dažnai yra vadinami tiesiog „laimės“ hormonais. Šis pavadinimas sugalvotas ne veltui – mokslininkai tikina, kad šios biocheminės medžiagos (neuromediatoriai) yra atsakingos už gerą nuotaiką, malonumo jausmą bei energijos kiekį mūsų organizme, vadinasi už laimės kiekio, esančio mūsų organizme, reguliavimą. Galbūt „laimės hormonų“ trūkumas ar perteklius skamba visai nerimtai, tačiau mokslininkai tikina, jog ilgalaikis serotonino trūkumas gali sukelti mieguistumą, apatiją net depresiją.  Taigi viskas yra gerokai rimčiau nei atrodo. Tad, ką daryti, jei norime, kad mūsų organizme dofamino, serotonino ir endorfinų būtų pakankamai, o mes visuomet jaustumėmės laimingi bei kupini energijos?

Tyrimai rodo, jog „laimės“ hormonų gamybą spartina fizinis aktyvumas, taip pat tokie maisto  produktai, kaip šokoladas, bananai ar riešutai. Šie produktai  ne tik sveiki, tačiau yra laikomi ir natūraliais antidepresantais.  Tačiau maistas ir sportas, tai ne vieninteliai elementai, spartinantys neuromediatorių gamybą. Prie šio darbo prisideda ir apsipirkinėjimas! Yra teigiančių, kad apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą, nes jis sukelia teigiamas emocijas ir spartina aukščiau minėtų hormonų gamybą.

Teigiantys, kad pirkimas ilgina gyvenimą – nėra paprasti asmenys, vieną dieną ėmę ir priėmę tokią išvadą. Tai du neurologai – Gajus Makanas ir Merilyn Albert, kurie dešimt metų  atlikinėjo įvairius mokslinius tyrimus, susijusius su pirkimu. Taip pat jie analizavo apsipirkinėjimo naudą žmogaus organizmui.  Pasirodo, nauda yra akivaizdi, nes pirkdami mes jaučiamės laimingi ir patenkinti.

Žinoma,  dažnai apsipirkinėjimo nauda yra siejama su judėjimu, tad čia į vieną susideda du elementai – fizinis aktyvumas ir patys pirkiniai. Tad, jei apsipirkinėsime internetu – judėjimo bus nedaug. Ir vis tik, reikia pripažinti, jog džiaugsmo įsigijant naujus ir originalius sportbačius, džinsus, o galbūt seksualų sijoną ar naktinius, bus ne ką mažiau!

Pasirodo pirkimas ne tik sukelia laimę, bet ir skatina smegenų veiklą. Viskas vyksta išties paprastai, vaizduotėje mes deriname tam tikrus derinius, skaičiuojame turimus finansus ir kiek daiktų už kokią sumą galime įsigyti. Toks elgesys skatina kritinio mąstymo vystymąsi ir tobulėjimą.  Taigi, pirkimas ne tik džiugina, bet ir lavina.

O dabar pagalvokite apie dar vieną dalyką. Jei pirkimas sukelia akivaizdžią naudą, tai spėkite, kaip teigiamai mūsų organizmą veikia žodis „nuolaidos“. Kadangi žmonės nori spėti pasinaudoti nuolaida ir įsigyti puikią prekę už prieinamą kainą smegenų veikla suaktyvėja, o spėjus įsigyti prekę pigiau – užlieja malonumas bei džiaugsmas. Nuolaidos gali būti įvairios: Kalėdų, Velykų, Valentino, Motinos, Tėčio dienos ir kitų švenčių proga, tad galimybių apsipirkti pigiau yra išties nemažai. Kadangi artėja Mamos diena, pasinaudokite nuolaidomis egvis.lt parduotuvėje ir nudžiuginkite save bei savo mylimas mamas originaliomis ir išskirtinėmis prekėmis už patrauklią kainą!