Pirma pagalba dingus artimam žmogui

112

polipro

Statistiniai duomenys skelbia, kad pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje dingo 1 051 žmogus, o tai yra beveik 9 kartus daugiau, nei žuvo avarijose. 2010 m. be žinios dingo šešis kartus daugiau žmonių, nei jų žuvo Lietuvos keliuose. Dingusių žmonių statistika nedžiugina, tačiau ją galime pakeisti – svarbu reaguoti kuo greičiau ir imtis tinkamų veiksmų.

Dingus šeimos nariui ar kitam artimam žmogui, visų pirma yra siūloma kreiptis į policiją. Antras žingsnis – visuomeninių organizacijų pagalba: Dingusių žmonių šeimų paramos centro, „Nacionalinės paieškų tarnybos“, viešosios įstaigos „PoliPRO“. Tokiose organizacijose dirbantys savanoriai padės suorganizuoti paiešką, išplatins informaciją, pakonsultuos rūpimais klausimais.

„Didžiausią pagalbą ieškant dingusio be žinios asmens gali suteikti paprasti žmonės, tokie kaip Jūs arba aš. Svarbu suprasti, kad net vienas stotelėje ar laiptinėje Jūsų pakabintas skelbimas arba nuotrauka gali padėti surasti žmogų. Todėl svarbu didinti savanorių skaičių, ugdyti žmonių sąmoningumą, stiprinti tarpusavio pagalbos svarbos suvokimą. Todėl visus, neabejingus kito žmogaus likimui, kviečiu prisijungti ir tapti savanoriais“, – sako viešosios įstaigos „PoliPRO“ įkūrėjas Vladyslav Semeniuk.

„Mūsų veikla iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nereikšminga. Tačiau jausmas, kai supranti, kad mažytis tavo atliktas darbas sugrąžino šeimai dingusį žmogų ir išgelbėjo ją nuo skausmo, nepakartojamas“, – pasakoja savanore vienoje iš organizacijų dirbanti Ieva.

Visuomenės pagalbą vertina ir policijos pareigūnai. Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovo Ramūno Matonio teigimu, paiešką vykdančių pareigūnų ir aktyvių žmonių bendradarbiavimas duoda teigiamų rezultatų.

„Visuomenės pagalba ieškant dingusiųjų labai svarbi. Ir policijai ji neretai praverčia. Be to, tenka pastebėti, kad paskutiniu metu žmonės darosi vis aktyvesni. Tačiau svarbu nepamiršti, kad bet kokie veiksmai, jei norima tikrai padėti, būtinai turi būti suderinti su policijos vykdoma veikla“, – sako pareigūnas.

Pasitelkus į pagalbą policiją, karines organizacijas, savanorius, visuomenines institucijas, per 80 proc. dingusiųjų sugrąžinama jų artimiesiems. Tačiau šis skaičius gali būti didesnis, jei dingusio žmogaus ieškos tiek policija, tiek savanoriai, o informacija platinama kuo įvairesniais žiniasklaidos kanalais.

 

Apie viešąją įstaigą „PoliPRO

Viešoji įstaiga „PoliPRO“ įkurta 2010 metais. Pagrindinė jos veikla – pagalba ieškant dingusių be žinios asmenų Lietuvoje, paieškų organizavimas, informacijos apie dingusius asmenis platinimas, įvairios konsultacijos.

Svetainėje www.polipro.lt galima rasti ne tik dingusių asmenų sąrašą. Čia taip pat galima pateikti turimą informaciją apie dingusį asmenį ir taip pagreitinti bei palengvinti jo paieškas, užpildžius specialią formą prisijungti prie visoje šalyje aktyviai besidarbuojančio savanorių būrio ar kitaip prisidėti prie kilnaus tikslo.

Plačiau – www.polipro.lt.

 

Kretingos.info