Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

121

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Pristatė savo patirtį

Panevėžyje vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ profesinių rengimo centrų ir mokyklų atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis.

Daugiau nuotraukų iš renginio rasite čia »

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Prezidiumo narys, UAB „Rifas“ generalinis direktorius Tomas Prūsas pasakojo, kokių darbuotojų reikia verslui, o Darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė pristatė profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybes.

Išbandymas profesiniu mokymu

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

„Šiandien Lietuvos darbo rinkoje tikrai pasigendame patikimų, kvalifikuotų darbuotojų, todėl manau, kad profesinis rengimas palaipsniui tikrai atgaus prarastą prestižą“, – sakė Darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė.

Profesinių rengimo centrų atstovai pristatė naujoves profesinio mokymo sistemoje – dabar sparčiai keičiasi mokyklų infrastruktūra, mokytojų kvalifikacijos reikalavimai, džiugina ir mokinių pasiekimai. Kintant situacijai darbo rinkoje, keičiasi, tampa sudėtingesnės ir mokymo programos, o dėl to, kad reikia darbuotojų, išmanančių programavimą ir kitus informacinių technologijų aspektus, mokiniams profesinėse mokyklose neišvengiamai reikalingos matematikos, informacinių technologijų, lietuvių ir kitų kalbų žinios.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Buvo daug kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas.

 

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.