Prieš patyčias – internetiniai seminarai

97
Kovai su patyčiomis pasitelkiamos ir kompiuterinės technologijos.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais – elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu.

Spalio mėnesį elektroniniame dienyne atsiradusi skiltis „Už saugią Lietuvą“ toliau pildoma. Čia pateikiama pagrindinė informacija apie patyčių priežastis, atpažinimo būdus ir rekomendacijos kaip su tuo kovoti. Diferencijuota informacija pasiekia moksleivius, jų tėvus ir mokytojus – 80 proc. Lietuvos mokyklų bendruomenės.

Sausio 20 d. per elektroninį dienyną TAMO pradėtas antrasis patyčių prevencijos stiprinimo etapas – internetiniai seminarai, skirti mokytojams ir mokiniams. Pirmajame seminarų cikle – 4 interaktyvios paskaitos, kurių metu lektoriams galima pateikti klausimus.

Pirmasis įvykęs seminaras skirtas mokytojams. Seminare pasitelkiant geriausias pasaulio socialines reklamas ir netradicinius prieigos būdus bus kalbama apie vyraujančią grožio sampratą. Šabloniškas grožio suvokimas dažnai tampa patyčių priežastimi, todėl būtina formuoti naują požiūrį į žmogaus išvaizdą.

Seminaro lektorė – Victoria Diaz, dizainerė, komunikacijos ekspertė. Gimusi Argentinoje lietuvių išeivio šeimoje Victoria Lietuvoje aktyviai prisideda prie visuomenės švietimo, patyčių prevencijos.

Internetiniuose seminaruose taip pat bus kalbama apie Lietuvos moksleivių sąjungos iniciatyva vykstančią programą „Emocijos+“, emocinio ugdymo mokykloje metodus ir pristatomos konkrečios priemonės, kaip stiprinanti jaunimą patyčių eroje.