PROJEKTAS „MES RŪŠIUOJAM“ – VISOJE LIETUVOJE

98

Projektas „Mes rūšiuojam“ – visos Lietuvos švietimo įstaigose

 

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja didžiausią iki šiol aplinkosaugos projektą „Mes rūšiuojam“, kurio metu vaikai ir jaunimas kviečiami į surinkimo vietas prie darželių, mokyklų ar universitetų atgabenti elektronikos atliekas ar naudotas baterijas. Už surinktas atliekas pagal jų svorį įstaigoms bus dovanojami sporto reikmenys, knygos, stalo žaidimai, apsilankymai kino teatruose ar pažintinės kelionės.

 

Projekto metu vaikai sutartu laiku į sutartas vietas prie mokyklų atgabena seną, nenaudojamą elektroniką, senas baterijas. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t. Baigiantis projektui, rezultatai bus sumuojami. Projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos pagal surinktą atliekų kiekį gaus taškų, už kuriuos galės išsirinkti rėmėjų įsteigtų dovanų. Kuo daugiau atliekų bus surinkta, tuo daugiau taškų įstaigos gaus.

 

„Mūsų projektas išaugo iš pernai mokyklose vykusios akcijos. Organizatoriai jau dabar turi 750 sutarčių su projekte dalyvaujančiomis švietimo įstaigomis ir planuojame, jog ši akcija bus didžiausia ne tik pagal dalyvių skaičių, bet ir pagal išdalintų prizų vertę“, – sako GIA direktorius Alfredas Skinulis. Prognozuojama, kad šio projekto metu bus išdalinta dovanų už maždaug 200 tūkst. litų.

 

Projekto metu bus skatinami ne tik moksleiviai, yra numatytos dovanos bendroms mokyklų reikmėms tenkinti. Jomis bus apdovanotos aktyviausios mokyklos, kuriose mokytojai labiausiai skatins moksleivius tausoti gamtą bei rūšiuoti atliekas.

 

„Atliekų rinkimas yra būtinybė, čia neturi būti laimėjusių ar pralaimėjusių. Todėl nusprendėme kartu su partneriais finansuoti dovanas visoms mokykloms, kurios dalyvauja mūsų projekte, saugo savo aplinką ir formuoja vaikams gerus įgūdžius. Juk tausojant aplinką laimime visi, tad nusprendėme, kad ir mūsų projekte turi laimėti visi,“ – sako GIA direktorius Alfredas Skinulis.

 

 

 

PROJEKTAS „MES RŪŠIUOJAM“ – VISOJE LIETUVOJE

 

Projekto dalyviai: visos Lietuvos švietimo įstaigos – bendrojo lavinimo mokykloms, profesinėms mokykloms, aukštesniosioms mokykloms, aukštosioms mokykloms, neformaliojo švietimo mokykloms, ikimokyklinio ugdymo mokykloms.

 

Projekto laikas: 2012 m. rugsėjo 20 d. – 2013 m. gegužės 10 d. (Projekto metu bus vykdomos dvi atliekų surinkimo akcijos – rudens ir pavasario).

 

Projekto metu bus renkama: buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos (toliau – EEĮ) bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių (toliau – NB) atliekos. Surinktas atliekas išveš UAB „Atliekų tvarkymo centras“.

Šiame projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos ne tik prisideda prie aplinkos kokybės gerinimo, bet ir visos gaus prizus, o planuojamas prizinis fondas – 200 000 litų!

Projekto metu bus skiriami taškai už Jūsų mokymo įstaigos auklėtinių surinktus EEĮ ir NB atliekų kiekius, kuriuos jie galės išleisti rinkdamiesi sporto prekes, žaislus ir stalo žaidimus, keliones, knygas ar bilietus į kino teatrą. Taškai bus skiriami atsižvelgiant į surinktus atliekų kiekius.

Švietimo įstaigos už projekto metu pasiektus rezultatus papildomai bus apdovanotos vertingais prizais. Bus galima laimėti unikalius, pagal švietimo įstaigos pageidavimus suprojektuotus ir pagamintus baldus, kokybišką kavos aparatą, šaldytuvą, televizorių, net dvi puikias edukacines keliones su ekskursija ir maitinimu įstaigos pedagogams bei kitus įsteigtus prizus.

Daugiau informacijos apie projekto eigą ir prizus galite rasti internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt

Prisijunkite prie projekto „Mes rūšiuojam“, rūpinkitės aplinka ir gaukite puikius prizus. Projekte pageidaujančios dalyvauti švietimo įstaigos gali registruotis žodžiu – tel. 8 (5) 206 0901, mob. tel. 8 684 03849, 8 655 93124, elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt ar projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt. Registruodamiesi prašome nurodyti įstaigos pavadinimą, kodą, adresą ir atsakingo darbuotojo kontaktinius duomenis.

Kviečiame prisijungti prie Lietuvos švietimo įstaigose vykdomo didžiausio aplinkosauginio projekto ir gauti vertingus prizus!

 

Kretingos.info