Rugpjūčio mėnesio šilumos kainų statistika

119

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina rugpjūčio mėn. yra 4,40 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su liepos mėn., mažėja 0,68 proc. Per metus (nuo 2017 m. rugpjūčio mėn. iki 2018 m. rugpjūčio mėn.) vidutinė šilumos kaina mažėjo 1,12 proc. – informuoja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

VKEKK nustačius naujas bazines šilumos kainas, UAB „Šalčininkų šilumos tinklai“ aptarnaujamiems vartotojams šiluma pinga 12,68 proc. (0,81 ct/kWh be PVM): sumažintos šilumos tiekimo veiklos sąnaudos, o dėl bendrovės gautų papildomų pajamų vartotojams 48 mėn. bus taikoma 0,24 ct/kWh šilumos kainą mažinanti kompensacija. Dėl pigiau iš nepriklausomų šilumos gamintojų įsigytos šilumos, rugpjūčio mėn. palyginus su liepos mėn., 11,59 proc. (0,75 ct/kWh be PVM) sumažėjo šilumos kaina UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ aptarnaujamiems vartotojams.

Dėl brangiau įsigyto biokuro UAB „Kretingos šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai rugpjūčio mėn., palyginus su liepos mėn., už šilumą moka 8,23 proc. (0,46 ct/kWh be PVM) brangiau, nežymiai – 4,78 proc. (0,46 ct/kWh be PVM) – didėjo ir UAB „Šilalės šilumos tinklai“ tiekiamos šilumos kaina.

Rugpjūčio mėn. mažiausia šilumos kaina yra Utenoje (3,80 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (8,80 ct/kWh su PVM). Tarp penkių didžiųjų miestų rugpjūčio mėn. už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Panevėžio gyventojai.

Išsamią 2018 m. rugpjūčio mėn. šilumos kainų statistiką rasite VKEKK pranešime.

Aistė Griškonytė
Veiklos valdymo skyriaus patarėja
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija