Susirinkę jaunuoliai analizavo Klaipėdos regiono jaunimo problemas

101

stalas2Liepos 20 – 21 dienomis Kretingos rajone, Kėkštų kaime susirinkę, septynias Klaipėdos apskrities savivaldybes atstovaujantys, keliasdešimt jaunuolių analizavo problemas, su kuriomis susiduria regiono jaunimas.

Tai jau antras Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ (KLAS) vykdomo projekto „Klaipėdos regiono jaunimo politikos stiprinimas“ dalyvių susitikimas. Dvi dienas susirinkęs jaunimas identifikavo problemas, su kuriomis susiduria Klaipėdos apskrities savivaldybių jaunimas ir ieškojo sprendimų būdų.

Projekto vadovas, KLAS pirmininkas Michailas Denisenko išskyrė keletą problemų, kurias dažniausiai minėjo dalyviai, tai jaunimo užimtumas, jaunimo nedarbas ir profesinio orientavimo trūkumas mokyklose, paskatos nebuvimas grąžinti kitose miestuose studijuojančius jaunuolius, jaunimo reikalų tarybų neveiksnumas, tai, kad į jaunimo atstovus žiūrima nepatikliai, o savivaldybių atstovai mažai klausia jaunimo nuomonės.

Buvo siūlyta, kad savivaldybės įstaigose būtų sudarytos sąlygos savanoriauti jaunimui ir taip pasisemti patirties, vyresniems mokiniams sudaryti galimybę rinktis laisvą pamokų lankymą, skatinti ir palengvinti moksleivių įdarbinimą, tvarkyti sporto infrastruktūrą, skatinant viešo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, skirti daugiau lėšų kultūrai ir kultūros projektų konkursuose prioritetą teikti inovatyvumui, steigti daugiau „žaliųjų“ laisvalaikio erdvių.

Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamo projekto tikslai yra ne tik pasidalinti gerąja patirtimi ir padėti vieni kitiems, bet ir siekti, kad Regiono plėtros taryba, kurioje posėdžiauja savivaldybių merai ir tarybų nariai svarstytų ir jaunimo klausimus. Todėl kito, rugpjūčio 17-18 dienomis vyksiančio Palangoje, susitikimo metu bus ruošiama rezoliucija, į kurią ketinama sudėti ne tik problemas, su kuriomis susiduria jaunimas, bet ir siūlomus sprendimų būdus. Ši rudenį rezoliucija bus įteikta Klaipėdos regiono savivaldybių vadovams.

Projekto metu nuolat atnaujinama pusė dalyvių, todėl jaunuoliai, kurie nori dalyvauti projekte kviečiami apsilankyti www.klas.lt ir iki rugpjūčio 10 dienos pranešti nurodytais kontaktais apie norą dalyvauti.

KLAS informacija

 

Klaipedos.info