Uždrausta teikti į rinką beveik 100 kg ukrainietiškos arbatos

102

arbata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sustabdyta ir neleista platinti mūsų šalies rinkoje 99 kg „Ramunėlių“ ir „Liepų ir ramunėlių“ arbatos, importuotos iš Ukrainos.

 

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importo iš trečiųjų šalių kontrolę, atrinko arbatos mėginius pesticidų likučiams nustatyti. Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad pesticido prometrino likučiai arbatoje (0,56 mg/kg) viršijo leistiną 0,01 mg/kg kiekį.

 

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė importuotojui minėtą arbatos siuntą saugiai sunaikinti arba per 60 dienų grąžinti gamintojui. „Vadovaujantis importuojamo negyvūninio maisto valstybinės kontrolės tvarka, šio importuotojo į Lietuvą įvežamos produktų siuntos bus tikrinamos griežčiau,” – teigė Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. specialistė – maisto produktų inspektorė Reda Lukoševičiūtė.

 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugių arbatžolių siuntą informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA

 

Kretingos.info