5 funkcijos, kurių reikia ieškoti perkant orkaitę

135

Jums nereikia būti gurmaniškus patiekalus ruošiančiu virėju, kad turėtumėte priežastį įsigyti naujausias funkcijas turinčią orkaitę. Įsigiję Jūsų poreikius atitinkantį įrenginį, patogiai galėsite išbandyti naujus receptus ir visiškai nesijaudinti, kad to neleis padaryti pernelyg menkos orkaitės galimybės. Tad jeigu nusprendėte atnaujinti šį buitinės technikos prietaisą, turėtumėte žinoti, į kurias jo funkcijas svarbiausia atkreipti dėmesį.

  1. Laikmatis ir uždelsto veikimo funkcija. Nors apie šias orkaitės galimybes tikriausiai esate girdėję ne kartą, niekas nepaneigtų, jog su jomis (o ypač – su laikmačiu), gaminti maistą galima kur kas paprasčiau. Tad jeigu pasirinksite tokias funkcijas turinčias orkaites, visam laikui pamiršite per neapdairumą sudegusius patiekalus ir dar patogiau galėsite valdyti savo laiką.
  2. Stiklinės durelės. Praktiškai visos šiuolaikinės orkaitės turi stiklines dureles ir mums net nekyla abejonių, kad galėtų būti kitaip, tačiau dažnai pamirštame, kokią naudą joms gali mums suteikti. Turėdami galimybę matyti gaminamą maistą, išvengiame durelių varstymo, o tai reiškia, jog pavyksta sutaupyti orkaitės energijos. Neturėtų išgąsdinti ir tai, jog stiklinis paviršius yra pakankamai teplus – naujovės stiklo gamyboje sumažino šias problemas, o jei pasitelksite į pagalbą specialius valiklius, jų pavyks ir visiškai išvengti.
  3. Konvekcija. Šis šildymo būdas, kuomet orkaitėje visa šiluma yra paskirstoma tolygiai, leidžia sutaupyti laiko ir energijos sąnaudų, tad toks sprendimas tampa vis populiaresnis. Jūsų gaminamas patiekalas tuomet puikiai apkeps iš visų pusių, todėl nebereikės jo vartyti ar perkelti į kitą lentyną. Orkaitės su konvekcija ir kiti buitinės technikos įrenginiai geromis kainomis parduodami Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.
  4. Savaiminio išsivalymo funkcija. Norintiems sutaupyti laiko ir pinigų, skiriamų buitinei chemijai, ši orkaitės savybė tikrai turėtų patikti. Nors priklausomai nuo išsivalymo tipo, sistema gali šiek tiek skirtis, esmė išlieka ta pati – Jums tereikia pasirinkti atitinkamą programą ir orkaitė visą darbą atliks už Jus. Valymo metu ji įšyla iki itin aukštos temperatūros, kurioje susikaupę riebalai labai greitai pasišalina nuo vidinių sienelių, o Jums po šio proceso tereikia su šlapia šluoste surinkti susikaupusius pelenus. Įjungus šią funkciją, durelės automatiškai užsirakina, storas stiklo sluoksnis neįkaista, tad galite nesijaudinti nei dėl savo, nei mažųjų šeimos narių saugumo.
  5. Gaminimo garuose funkcija. Tokią galimybę turinčios orkaitės patinka ir tiems, kurie propaguoja sveiką mitybą, ir tiems, kurie nori mėgautis dar puikesniu patiekalų skoniu. Šiai funkcijai garinių orkaičių gamintojai negaili komplimentų, tačiau ne mažiau ja susižavi ir pirkėjai – kadangi kepimo metu orkaitės viduje atsiranda garų, gaminamas maistas išlieka traškus, o atsiradusi drėgmė suteikia jam geresnę išvaizdą ir žinoma, skonį.

Pradėję orkaitės paieškas, naudingų funkcijų neabejotinai atrasite ir daugiau, todėl vertėtų apgalvoti, kurios iš jų Jums iš tikrųjų bus reikalingos – naujausi technologiniai sprendimai dažniausiai kainuoja šiek tiek daugiau, todėl nesinorėtų permokėti už galimybes, kurių taip ir neišnaudosime. Visgi, šios išvardintos funkcijos pravers bet kuriam, bent kartais mėgstančiais pasisukinėti virtuvėje – juk kuo daugiau turėsime galimybių, tuo dažniau galėsime bičiulius nustebinti savo kulinariniais šedevrais ir eksperimentais.