5 patarimai renkantis minkštą kampą

120

Minkštiems kampams interjero specialistai negaili komplimentų – jie puikiai sujungia kelias skirtingas baldų dalis, leidžia sutaupyti erdvės ir gali sutalpinti pakankamai daug į svečius užklydusių draugų. Visgi, jų paieškoms tenka paskirti ir šiek tiek daugiau laiko, tačiau jei vadovausitės šiais patarimais, su šia užduotimi turėtumėte susitvarkyti pakankamai lengvai.

  1. Planuokite iš anksto. Dar prieš susipažindami su minkštų kampų asortimentu, turėtumėte apsvarstyti savo poreikius – ar ieškosite nedidelio kompaktiško kampo jaukiems pasisėdėjimams, ar vis dėlto Jums reikalingas itin didelis ir stilingas gaminys. Galbūt namuose dažnai organizuojate vakarėlius, o gal labiau mėgstate ramiai ištiesti kojas ir atsipalaiduoti? Visa tai turės įtakos Jūsų pasirinkimui. Džiugi žinia ta, kad šie minkšti baldai išsiskiria gausia įvairove, tad kad ir kokie būtų Jūsų lūkesčiai, neabejotinai surasite juos pateisinsiantį baldą.
  2. Išsirinkite dydį. Apsvarstę pagrindinius aspektus, pradėkite nuo svarbiausio klausimo – koks turėtų būti minkšto kampo dydis. Šiuo atveju svarbūs ne tik Jūsų poreikiai, bet ir svetainės dydis, todėl turėtumėte apsvarstyti, kur ir kaip išdėstysite visus kitus šiam kambariui reikalingus baldus ir tuomet tiksliai išmatuoti kampui skirtą vietą. Nors visuomet norisi išsirinkti didesnį ir atitinkamai talpesnį baldą, nepamirškite palikti vietos patogiam praėjimui – pernelyg užpildyta svetainė praras savo žavesį, tad nedidelėms patalpoms atitinkamai reikėtų rinktis kompaktiškesnius variantus.
  3. Atkreipkite dėmesį, kad skiriasi minkštų kampų pusės. Nors atrodo elementaru, kartais, susižavėję minkšto kampo dizainu, pamirštame atsižvelgti į tai, jog jie dažniausiai skiriasi savo pritaikymo galimybėmis – tai reiškia, jog yra statomi arba dešiniajame, arba kairiajame kampe. Daugelis gamintojų suteikia galimybę išsirinkti dešininį arba kairinį variantą, tad jei pirksite kampą internetu, nepamirškite pažymėti pageidaujamos pusės. Prekyboje galima atrasti ir universalių variantų – tokie minkšti baldai ypač patinka tiems, kurie dažnai mėgsta keisti kambario išplanavimą. Šie ir kiti baldai patraukliomis sąlygomis parduodami Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.
  4. Apsispręskite dėl funkcionalumo. Nors daugelis minkštų kampų yra pakankamai platūs, kad ant jų būtų galima ir patogiai išsimiegoti, kai kurie iš jų gali būti papildomai išskleisti – toks baldas tampa puikia nakvynės vieta Jūsų draugams. Norintiems dar daugiau galimybių, siūloma rinktis kampus, turinčius patalynės dėžes – papildoma daiktų sandėliavimo vieta ypač pravers mažesniuose namuose. Taigi turėtumėte apsvarstyti, kurios iš šių funkcijų Jums yra reikalingos.
  5. Išsirinkite dizainą. Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus aspektas yra minkšto kampo stilius ir spalva. Pasirinkimas šiuo atveju priklausys nuo kambario interjero ir Jūsų asmeninio skonio – prekyboje tikrai surasite tiek itin ryškių, dėmesį patraukiančių kampų, tiek kur kas kuklesnių klasikinių variantų. Visgi, su ryškiais atspalviais patariama elgtis atsargiai – minkštus kampus perkame pakankamai ilgam laikotarpiui, todėl pasirinkta spalva turėtų Jūsų neerzinti ir žinoma, puikiai derėti prie kitų kambaryje esančių detalių.

Apsvarstę visus šiuos aspektus, kur kas lengviau nuspręsite, kuris minkštas kampas turėtų papuošti Jūsų svetainę. Dėl biudžeto nerimauti nevertėtų – nors šių minkštų baldų kainos gali ženkliai skirtis, tikrai pavyks atrasti tokį variantą, kuris pateisins Jūsų lūkesčius ir tuo pačiu atitiks finansines galimybes.