5 priežastys Velykas švęsti Šiauliuose

125

Šiauliuose kvepia Velykomis. Šiauliai siūlo įvairias edukacijas, kvepia šventiniu pyragu ir ruošiamasi velykiniam festivaliui, koncertams, parodoms.

Naujiena – Paragauk saulės

Velykos – prisikėlimo šventė, kai atbunda gamta, ima ryškiau šviesti saulė, o geltona saulės spalva suteikia jaukumo ir šilumos. Šias ir kitas emocijas galima pažinti nusprendus leistis į Šiaulių žemės gastronominę kelionę „Saulės skonis“. „Saulės skonis“ – patiekalas ir gėrimas tuo pačiu pavadinimu. Saulės spalvų įkvėptas naujas patiekalas tinkamas visais metų laikais. Švelniai ant grotelių paskrudusią vištieną gaubia įvairiomis saulės spalvomis nušvintantis gaivus padažas ir tarsi pusnis prigulęs „sniegas“. „Saulės skonio“ kokteilis – tai Lietuvos augalų ir žolelių gėrimas su šiltųjų kraštų vaisiais.

Išsikepk tradicinio pyrago pats

Velykos – tai šventė po septynių savaičių gavėnios pasninko, per kurią stalas gausiai nukraunamas valgiais. Kiekviena šeima patiekdavo mėsiškų patiekalų, būtinai prisimargindavo kiaušinių ir išsikepdavo gardaus, paskaninto aguonomis šventinio pyrago. Žaliūkių malūnininko sodyba kviečia ne tik susipažinti su senoviniais Velykų papročiais ir patiekalais, bet ir pasimokyti pagal senąjį receptą išsikepti šį gardų Velykų pyragą.

Netradicinėje erdvėje kurk su šeima

Šventiniai margučiai ar velykinės dekoracijos Šiauliuose kuriamos mažiausiai 7 vietose. Puošiant Velykų stalą šventinę nuotaiką nesunku susikurti ir pačių pasigamintomis dekoracijomis. Unikalių puošmenų galima pasigaminti dailės studijoje “Skizze“ siūloma įvairiomis priemonėmis ir technikomis dekoruoti velykinius kiaušinius, kurti dekoracijas.

Šiemet Velykinį stalą gali puošti visiškai kitokie margučiai – tam tereikia trečiadienio popietę apsilankyti Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriuje.

Angelo muziejuje moksleivių grupėms iki pat Velykų siūlomos marginimo edukacijos. Užsiėmimo metu atskleidžiama daug šio meno gudrybių, susipažįstama su Velykų tradicijomis, papročiais.

Šventiniai koncertai – netikėtose erdvėse

Šventiniu laikotarpiu Šiauliuose netrūks profesionalios muzikos. Tuo pasirūpino Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“, organizuojantis jubiliejinį XXXV velykinės muzikos festivalį „Resurrexit“. Tai seniausias miesto profesionalaus meno festivalis, žinomas šalyje ir Europoje, vykstantis ištisą savaitę po Velykų. Festivalis bus iškilmingai atidarytas balandžio 17 d. Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedroje. Koncertas ypatingas tuo, kad jame kviečiami pasirodyti visi mėgstantieji dainuoti.

Jubiliejinio festivalio RESURREXIT kulminacija – balandžio 20 d. Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Oratoriją Messiah Sven-Davido Sandstromo atliks net trys dviejų valstybių chorai, gros Liepojos simfoninis orkestras, diriguos – vienas ryškiausių Latvijos dirigentų. Tai ne visi šio festivalio koncertai. Su jo programa galima susipažinti „Polifonijos“ internetinėje svetainėje.

Vaikų Velykėlės

Visa balandžio 23-ioji Šiauliuose bus skirta tik vaikams. 11 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyks šv. Mišios, skirtos vaikams ir jaunimui. 12 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės – vaikų Velykėlės, kuriose koncertuos P. ir J. Lipinskiai, U. Medžiūnaitė, dainavimo studija „Pūūūka“, vaikų vokalinio ansamblio „Lašeliai“, vaikų vokalinis ansamblis „Mikitukas“, dainavimo studija „Svirplys“. Vaišinsimės sočia kiaušiniene, su Velyke žaisime, ridensime, piešime, spalvinsime margučius ir puošime Velykų medelius. 12 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje – Atvelykio šventė – Velykėlės. Programoje: Velykės apsilankymas, margučių ridenimas, kiaušinienės skanavimas, šokiai, liaudiški žaidimai, gražiausių margučių rinkimai ir kitos smagios rungtys.

Asta Volkovaitė
Informacijos specialistė
Šiaulių turizmo informacijos centras