Audra pridarė gyventojams daug nuostolių

112

Vakar šalį užklupusi audra pridarė nemažai nuostolių, medžiai griuvo ne tik ant kelių, bet ir ant gyvenamųjų namų bei automobilių. Laimei, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesiams gelbėtojams praėjusią parą 69 kartus teko nuo važiuojamosios kelios dangos šalinti vėjo nulaužtų ir nuverstų medžių. Net 24 kartus ugniagesiams dėl vėjo padarinių teko skubėti Telšių apskrityse, 18 – Šiaulių, Klaipėdos – 9, Marijampolės –3, o Tauragės ir Vilniaus apskrityse po 2 kartus.

Ketvirtadienio vakare smarkus vėjas nuvertė Plungės rajone, Didvyčių kaime, ūkinį pastatą, kuriame buvo 40 avių. Gelbėtojai išvadavo naminius gyvūnus, tačiau viena avis žuvo. Daug nuostolių šeimininkams pridarė virsdamas ąžuolas ant gyvenamojo namo stogo Plungės rajone, Lieplaukės kaime. Jis sugriovė ne tik pusė namo stogo, bet ir visiškai sunaikino garažą, apgadino šalia stovintį automobilį „ Volkswagen Passat“. Gelbėtojai atskubėję į įvykio vietą, nupjovė medžio šakas, uždengė pastatą plėvele.

Vakar vakare gautas pranešimas, kad Tauragės rajone, Skaudvilėje, ant namo užvirto medis. Gelbėtojai jį supjaustė ir pašalino nuo pastato. O Šiauliuose po vidurnakčio griūdamas medis ant gyvenamojo namo, pažeidė ne tik stogą, bet ir namo laikančią konstrukciją.

Apie 1 val. nakties Šiauliuose ant kelių automobilių užvirto medžio šakos. Panaudoję grandininį pjūklą, ugniagesiai supjaustė medžio šakas ir pašalino juos nuo automobilių.

Kaišiadorių rajone, statybvietėje, vėjas nubloškė palapinę, kuri kėlė grėsmę šalia stovintiems automobiliams. Atskubėję ugniagesiai, įtvirtino ją, kad vėjas jos nenupūstų.

Laura Valauskienė
vyr. specialistė
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas