Bėgioti galima ir žiemą: 5 patarimai, kaip tai daryti teisingai

123

begimas-ziemaDažnas bėgimo entuziastas rudeniui persiritus į antrąją pusę bėgimo batelius grūda giliai į spintą ir ima laukti pavasario. Tačiau trumpos žiemos dienos ir vėsus oras visiškai nereiškia, kad per šį metų laiką reikia pamiršti sportą gryname ore.

Norintys atrasti bėgimo žiemą teikiamą malonumą bendraminčių būryje tai galės padaryti jau netrukus – vasario 14 d. Druskininkuose vyksiančioje didžiausioje Lietuvos žiemos sporto šventėje – „LTeam“ žiemos olimpiniame festivalyje. Festivalio metu visi norintys galės bėgti 1988 m (Olimpinės mylios), 5 km arba 10 km distancijas, taip pat išbandyti daugybę žiemos sporto šakų.

Pasak Asociacijos Sporto renginiai direktoriaus Evaldo Martinkos, jei žiemą bent retkarčiais pabėgiosite, būsite gyvybingesni ir sportiškesni. Be to, ir pavasarį bus daug lengviau grįžti į įprastą ritmą.

„Daugelis baiminasi sportuoti gryname ore šaltuoju metų laiku, nes mano, kad susirgs, tačiau tinkamai pasiruošus žiemą bėgioti galima taip pat drąsiai kaip ir kitais metų laikais. O net jei ir nebėgiojate, dabar yra toks pat puikus laikas pradėti kaip ir vasarą – tam nereikia ypatingo pasiruošimo“, – sako Asociacijos Sporto renginiai direktorius.

E. Martinka pateikia 5 patarimus, kaip tinkamai pasiruošti bėgimui žiemą, kad jis keltų vien tik malonumą.

Neapsirenkite per lengvai. Apsirenkite kelis drabužių sluoksnius. Arčiausia kūno esantis sluoksnis turėtų sugerti prakaitą, antrasis– šildyti, trečiasis – saugoti nuo vėjo. Dviejų sluoksnių užteks nebent tuo atveju, jei termometro stulpelis rodo daugiau 0 laipsnių. Be to, bėgant neturi būti jausmo, kad vėjas kiaurai perpučia drabužius. Todėl bėgdami jų jokiu būdu neatsilapokite.

Neapsirenkite per šiltai. Per šiltai apsirengti taip pat yra pavojinga. Išsiruošus į lauką pabėgioti, kai temperatūra yra apie 0 laipsnių ar žemesnė, iš pradžių turi būti šiek tiek šalta. Sušilti turėtumėte tik nubėgę pirmuosius kelis šimtus metrų. Todėl jei dar nepradėję bėgti jaučiate, kad jums lauke nė kiek nešalta, žinokite – apsirengėte per šiltai ir yra didelis pavojus perkaisti. Tačiau kepurę ir pirštines būtinai užsidėkite bet kokiu atveju: žiemą bėgiojant galūnės neturi sušalti.

Nuolat judėkite. Bėgant žiemą svarbu nesustoti. Sustojus bent keletui minučių, šaltis gali įsiskverbti prie jūsų apatinių drabužių, o kadangi šie bus sudrėkę, atsiras pavojus pasigauti ligą. Jei pailstate, bėkite ristele arba eikite lėtu žingsniu, tačiau nesugalvokite, pavyzdžiui, prisėsti ant suoliuko, net kai labai norisi.

Nebėkite pernelyg toli. Pagal savo galimybes prieš pradėdami bėgti apskaičiuokite bėgimo trasą, kad bėgant nepritrūktų jėgų ir netektų pareiti lėtu žingsnniu. Taip gresia pavojus sušalti. Jei nubėgote toli nuo namų ar patyrėte traumą, verčiau grįžkite su viešuoju transportu ar išsikvieskite taksi. Namuose kuo greičiau persirenkite.

Nebėgiokite, kai per šalta. Jeigu temperatūra lauke siekia -18 laipsnių arba mažiau, verčiau bėgimą atidėkite kitai dienai. Taip pat venkite bėgioti, kai pučia itin stiprus vėjas. Tuomet bėgimas žiemą jums teiks malonumą.

Registracija į „LTeam“ žiemos olimpinio festivalio bėgimo rungtis: www.lteam.lt