Brestui apie Lietuvą – iš pirmų lūpų

116

Šalis su didele gamtos įvairove, smėlėtu pajūriu, išskirtiniu kultūros paveldu, taip pat pramogomis moderniuose pramogų parkuose, sveikatingumo ir poilsio paslaugomis įvairiuose šalies kurortuose bei kokybiška virtuve. Taip Lietuva bus pristatyta turizmo paslaugų teikėjams, valstybinių institucijų bei diplomatinio korpuso atstovams bei žurnalistams Breste (Baltarusija) vyksiančiame Lietuvos Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos organizuojamame tarptautiniame turizmo galimybių pristatymo renginyje.

Kaimyninės Baltarusijos turistams pristatant Lietuvos patrauklumą ir išskirtinumą bus pateikta informacija apie Lietuvos kultūros ir gamtos paveldo objektus, nacionalinius turizmo maršrutus, įvairias sveikatingumo ir poilsio paslaugas bei atsakingo turizmo skatinimo galimybes. Renginyje dalyvaus Palangos ir Šiaulių turizmo informacijos centrų, Lietuvos turizmo verslo atstovai.

„Lietuvoje teikiamų turizmo paslaugų ir pramogų kokybė atitinka pasaulinius standartus, turime kuo pasigirti ir ką parodyti, todėl tokia Kontaktų mugė Breste tikrai bus naudinga stiprinant Baltarusijos ir Lietuvos turizmo verslo bendradarbiavimą“, – tvirtina Valstybinio turizmo departamento Atvykstamojo turizmo poskyrio vyr. specialistas Tomas Jackevič.

Ši Kontaktų mugė, kurioje pristatomos Lietuvos turizmo galimybės, yra viena iš trijų, organizuojamų šiemet Rytų Europos šalyse – Lenkijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje. Po tokių pristatymų Lietuva sulaukia vis daugiau užsienio turistų dėmesio: pagal apgyvendinimo įstaigų statistiką, 2016 m. Lietuvoje bent vieną naktį praleido 1,49 mln. turistų iš užsienio, o bendras šalies turizmo augimas siekė 9,8 proc. ir buvo beveik 4 proc. didesnis nei praėjusiais metais. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Baltarusija yra antra didžiausia mūsų šalies atvykstamojo turizmo rinka – pernai Lietuvoje apsilankė 394,8 tūkst. turistų, t. y. 7,9 proc. daugiau nei 2015 m.

Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginys vyks rugsėjo 20 d., 13.00 val. Bresto viešbučio „Hermitage Hotel“ konferencijų centre (Chkalova g 7).

Daugiau informacijos: registracija@konsultacijosverslui.lt

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002)Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.