„Darom“ švarinimosi banga jau rytoj risis per Lietuvą

118

Rytoj, balandžio 21 d., visoje Lietuvoje vyks „Darom Global 2012“ ekologinė akcija. Dalyviai kviečiami peržiūrėti tvarkytinus taškus ir pasinerti į per pasaulį besiritančią švarinimosi bangą kartu su Latvija, Austrija, Kroatija, San Francisku bei Rusija (Kaliningrado sritis).

Penktus metus Lietuvoje vykstanti „Darom“ akcija ir šiemet kviečia pilietiškai atsakingus ir aktyvius asmenis vienytis tvarkant aplinką. Viso Lietuvoje įregistruota iki penkių tūkstančių taškų, kuriuose renginio dieną, kaip tikisi organizatoriai, susirinks kas dešimtas Lietuvos gyventojas.

„Šiemet ypatingai aktyviai į akciją įsitraukė mokyklos, organizacijos, įstaigos. Siekiant didesnio švarinimo akcijos efektyvumo buvo sudarytos sąlygos tvarkyti aplinką jiems patogesniu laiku – kelias dienas prieš balandžio 21-ąją. To pasekmė – kai kurios teritorijos yra sutvarkytos jau iki renginio pradžios. Todėl šeštadienio akcijos dalyviai turėtų susisiekti su savo taško koordinatoriumi ar seniūnu, kuris informuos ar taškas akcijos dieną vis dar tvarkytinas. Visą taškų sąrašą galima rasti internetiniame tinklapyje www.mesdarom.lt“ kalbėjo VšĮ „Mes Darom“ koordinatorių tinklo vadovė Deimantė Kanclerytė.

Organizatoriai taip pat ragina akcijoje dalyvausiančius gyventojus atsinešti papildomai šiukšlių maišų bei pirštinių, padėsiančių tvarkyti aplinką. Maišai, palikti ne išvežimo taškuose (prie kelių, kiemų ar atokiau nuo išvežimo taiško), išvežti nebus. Todėl dalyviai raginami nepiktnaudžiauti akcija ir prie gatvių ar konteinerių nesukrauti kiemuose surinktų ar iš nuosavų sandėlių išneštų atliekų.

 „Kiekvienais metais pasitaiko situacijų, kada į sąvartynus stengiamasi nemokamai įvežti atliekas pasiskelbus „Darom“ vardu. Nemokamai priimsime tik akcijos dalyvių surinktas atliekas, t.y. atvežtas identifikuojamais automobiliais ir surinktas maišuose“, – sakė Vilniaus Apskrities Atliekų Tvarkymo Centro atstovas Osvaldas Markevičius.

Pasaulinėje švarinimosi akcijoje Lietuva užima neeilinį vaidmenį. Kartu su Estija įsjungusi į projektą 2008 metais, pirmojoje akcijoje ji sudalyvavo su maždaug 3000 – iais savanorių, tąsyk savo mastu gerokai nusileido estams. Tačiau jau 2009 m. akcija buvo masiškesnė nei Estijoje. Šiuo metu Lietuva yra viena stipriausių „Let‘s do it world“ dalyvių, savo patirtimi besidalinanti su kitomis valstybėmis. Balandžio 21 d. prie pasaulio švaros viso prisidės šešios, o iki spalio aplinką susitvarkys net šimtas valstybių!


Klaipedos.info