Delfinariumas kviečia į delfinukės Vardynas

129
Alfonso Mažūno nuotr.
Alfonso Mažūno nuotr.

Po rekonstrukcijos atidarytame delfinariume pirmą kartą rengiama Vardynų šventė. Ji vyks jau šį šeštadienį, balandžio 11 dieną 12 valandą.

Skambiu Arijos vardu bus pavadinta pustrečių metų definų jauniklė. Tai – pirmoji mažylė, su kuria lankytojai galėjo susipažinti po rekonstrukcijos pradėjusiame veikti delfinariume. Ji išsiskiria iš kitų ne tik guvumu, smalsumu, drąsa, bet ir neįprasta odos spalva – ant jos kūno yra ryškūs balkšvos spalvos dryžiai, dėl kurių treneriai ją meiliai Zebriuke arba Dryže.

Pasak vyr. trenerio-muziejininko Mindaugo Lukošiaus, delfiinukas motinos įsčiose būna, kaip ir žmogaus vaikas, susirietęs, todėl raukšlės vietoje odos spalva būna kiek kitokia. Dažniausiai ji suvienodėja jau pirmosiomis delfinuko gyvenimo savaitėmis. Delfinės mažylius įsčiose nešiojama 12 mėnesių. Vos gimę jie sveria apie 15 kilogramų, o ilgis siekia apie 1 metrą.

– O ši mažylė taip ir liko išskirtinė – nors jai daugiau nei dveji metai, tačiau dryžuotumas neišnyko, – pasakojo biologo išsilavinimą turintis treneris.

Delfinukės mama –delfinariumo senbuvė trisdešimtmetė patelė Glorija, tėtis – trejais metais už Gloriją vyresnis Argas. Jauniklė dar maitinasi mamos pienu (delfinės maitina vaikus iki trejų metų) ir suėda apie tris su pusę kilogramo žuvies. Delfinių pienas labai kaloringas – daugiau nei dešimt kartų riebesnis už karvės pieną, rausvos spalvos. Maitinančiai delfinei žuvies reikia veik dvigubai daugiau nei įprastai – per parą net iki 18 kilogramų riebios stauridės ir silkės.

Mažylė dėl savo įgimto aktyvumo labai anksti pradėjo dalyvauti pasirodymų programose.

– Labiausiai ji dabar mėgsta žaisti su kamuoliu, – pasakojo treneris. – Todėl labai laukia, kada su kitais delfinais pradėsime „krepšinio“ treniruotę. Tuomet, nutaikiusi momentą, jauniklė, kaip koks patyręs žaidėjas, bando perimti kamuolį.

Delfinukė kartu su kitais, programoje dalyvaujančiais gyvūnais atlieka šuoliukus, pasisveikina su žiūrovais, mielai „dainuoja“. Tai trenerių nestebina, nes Glorijos, kuri yra viena pagrindinių pasirodymų dalyvių, vaikai noriai ją mėgdžioja

Delfinukę globoti sutiko krovinių gabenimo ir ekspedijavimo įmonių grupė „Arijus”, suteikusi jai vardą. Įmonės direktorius Arijus Ramonas sako, kad globoti gyvūną paskatino socialiai atsakingos įmonės siekis remti Klaipėdos miestui svarbius projektus bei skatinti mecenatystės idėjas.

– Nuolat stengiamės prisidėti prie mūsų gimtojo miesto tradicijų puoselėjimo. Lietuvos Jūrų muziejaus delfinariumas – vienas iš lankomiausių uostamiesčio objektų, suteikiantis unikalią galimybę pažinti delfinų pasaulį. Tikimės, kad mūsų parama padės Arijai sveikai augti, mokytis bei džiuginti delfinariumo lankytojus išskirtiniais pasirodymais, – sakė UAB „Arijus“ generalinis direktorius Arijus Ramonas.

Dabar Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume gyvena devyni delfinai. Balandį pasirodymai rengiami tik penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais, o gegužę delfinariumas jau dirbs tik su dviem išeiginėmis – pirmadienį ir antradienį.

Nika Puteikienė
Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja