Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai anglų kalbos pamokas perka Lietuvoje

104

kursai

Vis populiarėjančiu mūsų šalyje interaktyviu kalbų mokymusi internetu dažnai naudojasi ir emigravę į svečias šalis lietuviai. Bendrovės „Meta Goup“, siūlančios mokytis anglų kalbos svetainėje Anglu24.lt duomenimis, per pastaruosius ketverius metus net ketvirtadalis visų čia aplankiusiųjų jungėsi iš anglakalbių šalių. Nuo metų pradžios jų kompiuteriuose ši svetainė buvo atversta daugiau nei 46 tūkst. kartų.

 

„Savarankiškai užsienio kalbą pasiryžę išmokti lietuviai ieško lengvų, greitų bei patogių mokymosi būdų ir vienas iš tokių – mokymasis internetu, – sako bendrovės Meta Group” projektų vadovė Raminta Vaišvilaitė. – Tautiečiai migruoja po pasaulį įvairių paskatų vedini, tačiau dabar jau visi supranta, kad bent vienos užsienio kalbos mokėjimas prieš išvykstant dirbti ar gyventi į kitą šalį praverčia ten ne tik darbo pokalbiuose, bet ir padeda lengviau adaptuotis“. R. Vaišvilaitė pastebi, jog mokantis bet kurią užsienio kalbą, labai svarbu ją mokytis gimtąja kalba, todėl ir dauguma užsienyje gyvenančių lietuvių ieško galimybių anglų kalbos mokytis lietuviškai.

 

Dažniausiai svetainėje lankosi Londone gyvenantys lietuviai – per šiuos metus jų apsilankė daugiau nei 11 tūkst. Palyginti daug norinčių mokytis sulaukiama ir iš kitų, mažesnių Didžiosios Britanijos miestų. Pavyzdžiui, iš Poplaro, Mančesterio bei Kembridžo kreipėsi daugiau nei tūkstantis lietuvių, iš Peterboro, kuris pagal dydį Anglijoje yra 99-oje vietoje, svetainėje apsilankė daugiau kaip 2 tūkst. mūsų tautiečių.

 

Viena iš svetainės lankytojų anglų kalba susidomėjo gimus anūkei, kuri kalba tik angliškai. 49 m. moteris, išmokusi 22 pamokas džiaugiasi, kad gali ne tik bendrauti su anūke, bet ir suprasti angliškai kalbančius aplinkinius: „Jau girdžiu ir suprantu užsieniečius. Be to, pati moku pasakyti nesudėtingus sakinius. Manau, ir toliau mokysiuos šiuo būdu”. Kitos Anglijoje gyvenančios ir dirbančios lietuvės teigimu, virtualus anglų kalbos mokymasis yra patogesnis nei kursai: „Jie atima daug laiko, kurio taip gaila dirbant svečioje šalyje, be to, turi gana greitai mokytis, kad suspėtum su grupe”.

 

R. Vaišvilaitės teigimu, toks virtualus užsienio kalbos mokymosi būdas nėra svetimas ir gyvenantiems Lietuvoje: „Daugiausia prisijungimų šiemet sulaukta iš didžiųjų šalies miestų: Vilniaus (beveik 55 tūkst.) ir Kauno (beveik 40 tūkst.). Tačiau pastebime, kad aktyviai mokosi ir mažesnių miestų gyventojai, pavyzdžiui, Panevėžyje yra daugiau besimokančių nei Klaipėdoje, toliau seka Mažeikiai, Alytus, Kaišiadorys, Utena, Anykščiai, Tauragė“.

 

Anglu24.lt – interneto svetainė norintiems greitai ir interaktyviai išmokti anglų kalbos. Čia galima rasti mokymuisi reikalingą medžiagą – užrašus, žodynėlį, garso ir vaizdo pamokas. Pamokos suskirstytos į 2 lygius: pradinį bei pažengusių, taip pat yra teminės pamokos. Įgytas žinias galima patikrinti svetainėje esančiais testais.

 

Kretingos.info