Dujiniai-kondensaciniai katilai – taupantiems savo pinigus

120

2010_imm_eoloAugant dujinių katilų paklausai, ypač populiarus tampa italų gamintojas Immergas. Jau daugiau nei 50 metų patirtį turinti kompanija yra pardavusi daugiau nei 5 milijonus katilų. Įmonė buvo įkurta 1964 metais nedideliame Brescello miestelyje Italijoje ir jau tada pagrindinis kompanijos tikslas buvo kokybės garantija, kuris išliko ir iki šių dienų. Atsižvelgiant į tai, kad kokybė yra produkto vertybė, Immergas vykdo kasdienius pakartotinius galutinio produkto patikrinimus, nors jie jau būna vykdomi katilo surinkimo etape. Immergas patikrina vidutiniškai 10 katilų per dieną specialiai tam skirtoje laboratorijoje. Patikrinamas kiekvienas aspektas, įskaitant eksploataciją, techninius dokumentus ir įpakavimą. Šie pakartotiniai galutinio produkto patikrinimai yra papildoma Immergas kokybės garantija, todėl Immergas pelnytai yra sertifikuota ISO 9001:2000 sistemoje. Šis pripažinimas buvo išduotas prestižinės Vokietijos organizacijos TÜV ir liudija griežčiausius tarptautinius kokybės standartus. „Tokiam kokybės tikrinimui net vokiečiai galėtų pavydėti“- juokauja www.santechnikavoniai.lt pardavimų vadybininkas Saulius Cesiulis.

immergasKaip teigia Saulius, didėjant dujinių-kondensacinių katilų paklausai ir pasiūlai, svarbu išsiaiškinti, kaip pasirinkti pagrindinį autonominio šildymo sistemos elementą – katilą. Čia reikėtų atsižvelgti į keletą aspektų: namo plotą, karšto vandens poreikį, šildymo tipą, katilo parametrus ir dizainą. Lyginant su kieto kuro katilais, dujiniai-kondensaciniai katilai yra paprasčiau aptarnaujami, jiems reikalinga mažesnė minimali priežiūra, nereikia valyti degiklių, sandėliuoti kuro (malkų, granulių) ir t.t.

Pagrindinis dujinių-kondensacinių katilų privalumas – didelis naudingumo koeficientas – maždaug 15-20 % didesnis negu įprastų dujinių katilų. Tai reiškia, kad galite sutaupyti 15-20 procentų lėšų, kurias išleidžiate dujoms, naudojant įprastinį katilą. Būtina žinoti, kad kondensacinis katilas tokį naudingumo koeficientą pasiekia tik tada, kai į šildymo sistemą patenkanti temperatūra yra ne didesnė, kaip 50°C, o grįžtanti ne žemesnė nei 30°C. Todėl, norint pilnai išnaudoti kondensacinio katilo privalumus, reikalingas didesnis radiatorių (ar kitų šildymo prietaisų) plotas. Jei dabar šildotės naudodami įprastinį katilą ir žinote, kiek išleidžiate pinigų šildymui už gamtines dujas, galite nesunkiai paskaičiuoti, kiek sutaupytumėte pinigų, pakeitus katilą kitu. „Gal iš tikrųjų laikas pakeisti savo senąjį dujinį katilą nauju Immergas dujiniu-kondensaciniu katilu ir pradėti taupyti jau šiandien?“ – siūlo Saulius.

Optimaliausią ir geriausią variantą galite išsirinkti, pasikonsultavę su profesionalais. UAB „Semerita“ elektroninėje parduotuvėje www.santechnikavoniai.lt konsultacijas telefonu +37069910323 ir elektroniniu paštu info@santechnikavoniai.lt teikia kvalifikuoti vadybininkai.

Katilų pristatymas visoje Lietuvoje nemokamas!

logotipas_naujas_2800229