E. Masiulis: Seimas pusantrų metų vilkina vairuotojams naudingo įstatymo priėmimą

115

masilius-auto

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pabrėžia, kad pradedantieji vairuotojai kitų metų sausį neprarastų vairuotojų pažymėjimų, jei Seimas pusantrų metų nevilkintų svarbaus įstatymo priėmimo.

yriausybė dar 2011 m. pirmoje pusėje pritarė Susisiekimo ministerijos teiktoms įstatymo pataisoms, kurios panaikintų reikalavimą visiems pradedantiesiems vairuotojams po dviejų metų vėl eiti papildomai mokytis vairuoti.

Tačiau nuo 2011 m. vasaros Seimas nesugebėjo priimti šio įstatymo, kuris šiuo metu įstrigęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete.

Reikalavimas pradedantiesiems vairuotojams po dviejų metų eiti į papildomus kursus buvo įvestas 2007 m., kai susisiekimo ministru dirbo dabartinis paskirtasis premjeras Algirdas Butkevičius. Dabartinė Vyriausybė ne kartą inicijavo šio įstatymo atšaukimą. Tačiau Seimas tik atidėdavo įstatymo įsigaliojimą vėlesniam laikui.

„Mes manome, kad įstatyme numatytas reikalavimas visiems vairuotojams laikyti papildomus kursus yra neteisingas. Papildomai mokytis turėtų tik tie, kurie vairuodami padarė nusižengimų“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Susisiekimo ministerija šiandien dar kartą kreipsis į Seimo pirmininką su prašymu paskubinti tūkstančiams vairuotojų svarbaus įstatymo svarstymą.

„Susidaro įspūdis, kad naujo įstatymo priėmimas yra tyčia vilkinamas, kad įsigaliotų senasis. Mūsų nuomone, prieš keletą metų toks įstatymas buvo priimtas norint pasipinigauti ir lobistai, matyt, labai stengiasi, kad jis liktų“, – sakė Eligijus Masiulis.

Pagal 2004-2008 m. kadencijos Seimo priimtą įstatymą, visi dviejų metų stažą turintys vairuotojai prieš gaudami naują vairuotojo pažymėjimą turėtų už savo pinigus išlaikyti papildomus vairavimo kursus. Jie būtų laikomi keturiuose privačiuose monopolisto statusą turinčiuose centruose, kurie taip ir neatsirado.

 

Susisiekimo ministerijos informacija

 

Kretingos.info