Facebook  transliacija – tiesiogiai čia ir dabar

133

Socialiniai tinklai karaliauja mūsų gyvenime. Daugelis sunkiai įsivaizduoja dieną be apsilankymo Facebook, Instagram, Twitter ar SnapChat. O kur dar milijonai laik‘ų, komentarų ir pasidalinimų… Socialiniai tinklai nieko nelaukia – jie juda pirmyn ir kasdien pasiūlo vis  daugiau naujovių. Facebook, vienas didžiausių socialinių tinklų lyderių, dar neseniai pristatė vieną naujieną – tiesiogines Facebook transliacijas. Naujoji Facebook funkcija suteikė vartotojams galimybę sukurti asmeninį televizijos kanalą tiesiai iš jų asmeninės Facebook paskyros. Paprasti žmonės ir garsūs pasaulio atstovai iš karto pasinaudojo neeiline galimybe ir savo profilius pavertė tikra įdomybių muge. Kaip ir kiek tiesioginė Facebook transliacija pakeitė socialinį gyvenimą ir ar naujovė pasiteisino? Pakalbėkime trumai ir aiškiai.

Kaip ir kodėl atsirado Facebook transliacijos?

Ne taip jau seniai Feisbook  paskelbė, kad be įprastų vartotojo profilio paskyrų nuotraukų ar pasirinktų vaizdo įrašų vartotojas galės savo įspūdžiais ir nuotykiais dalintis tiesiogiai. Tokią funkciją įdiegti buvo sugalvota neatsitiktinai. Daugeliu atvejų, prieš sukuriant naują produktą, atliekas tyrimas, padedantis išsiaiškinti, ko labiausiai nori vartotojas. Taip atsitiko ir šiuo atveju. Tyrimo rezultatai atskleidė,  kad žmonės žymiai daugiau laiko praleidžia žiūrėdami video įrašus, kurie transliuojami gyvai, nei tuos, kurie yra nufilmuoti ir įkelti seniau. Būtent todėl iškilo mintis suteikti galimybę dalintis savo gyvenimo įvykiais čia ir dabar. Taigi, šiandien Facebook tiesioginio transliavimo funkcija „Live“ besinaudojantys žmonės transliuoja naujienas ar savo gyvenimo sėkmes ir nesėkmes tiek draugams, tiek socialiniame tinkle sukurtoms grupėms, sulaukdami sveikinimų, padrąsinimų ar net kandžių replikų.

Tiesioginės transliacijos sėkmė

Nuo Facebook tiesioginių transliacijų arba kitaip funkcijos „Live“ įdiegimo praėjus daugiau nei metams, galima pasakyti, kad ši naujovė sulaukė sėkmės visu 100%! Facebook transliacijos pasiteisino tiek tarp paprastų socialinio tinklo vartotojų, tiek ir tarp verslo atstovų. Facebook „Live“ puikiai pasitarnavo prekinių ženklų populiarinimui, organizacijų, įmonių žinomumo didinimui ir, žinoma, nepamirškime pramogų pasaulio žvaigždžių, kurios tiesiogine ta žodžio prasme užėmė didžiąją dalį tiesioginių Facebook transliacijų eterio.

Taigi Facebook transliacijos tapo ne tik tiesiogine komunikacijos priemone, puikia reklama, bet ir nepamainomu informacijos sklaidos įrankiu konferencijų, renginių, seminarų metu. Įdomu, kuo socialiniai tinklai nustebins artimiausiu metu…?