Geros mokyklos paieškos – pagal ką reikėtų rinktis?

127

mokyklaInformacinė-analitinė LRT laida „Tėvų susirinkimas” padės išsiaiškinti, kas yra gera mokykla. Vienas didžiausių uždavinių tėvams – išsirinkti mokyklą, į kurią ves savo atžalas. Mokykla turi vaikui suteikti žinių, ugdyti jo gabumus. Atrodytų, kad šie dalykai kiekvienam pedagogui turėtų būti lengvai išsprendžiamas uždavinys.

Pagal ką tėvams reikėtų pasirinkti mokyklą? Ir ar galima ją rinktis? Ar iš tiesų elitinėmis vadinamos mokyklos turėtų būti siekiamybė? Ar verta pasikliauti mokyklų reitingais? O gal geriausia eiti į mokyklą arčiausiai namų? Ar visos mokyklos vienodai geros? Kaip tai sužinoti?

Utenos Krašuonos progimnazija savo krašte garsėja kaip šiuolaikinius metodus taikanti, draugišką bendravimą tarp mokytojų ir mokinių palaikanti mokykla. Tai, kad šie žodžiai nėra tik iš piršto laužti ar reklaminis triukas, įrodo netradicinės pamokos.

Mobilieji įrenginiai, integruoti į pamokas, yra viena iš priemonių, padedančių vaikams įsisavinti žinias. Pedagogai neatsisako tradicinių mokymosi metodų, o šiuolaikines technologijas įvardina kaip būdą, padedantį paversti pamokas įdomesnėmis.

Pedagogai progimnazijos mokinius stengiasi užimti ne tik pamokų metu, bet ir po jų. Kartu su interjero dizaineriu Dovu Serapinu mokiniai sau įsirengė poilsio kambarį, kur gali atsipūsti laisvu metu. Ši erdvė priklauso tik mokiniams, sienas puošia jų piešiniai, groja mėgstama muzika, vyksta renginių planavimai. Tiesa, mokytojai čia taip pat visada laukiami.

O kokią mokyklą siūlo rinktis specialistai, kad netektų nusivilti ir po kurio laiko ieškoti kitos? Kokiais aspektais turėtų pasižymėti gera mokykla?

Į visus šiuos klausimus jau sekmadienį 17 val. atsakys LRT TELEVIZIJOS laida „Tėvų susirinkimas”.

Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene