Iniciatyva „100 idėjų Lietuvai” keliauja per visą Lietuvą

123
Nuotraukoje: „100 idėju? Lietuvai” renginys Pakruojo Linkuvos gimnazijoje. Apie idėjas ir jus išgyvendinima pasakoja mokymų ir seminarų autorius bei rengėjas, programos „Kaunas kultūros sostinė 2022” koordinatorius, būgnininkas Šarūnas Dignaitis.

Birželį baigėsi pirmasis iniciatyvos „100 idėjų Lietuvai” etapas. Keliaudama per Lietuvą ši iniciatyva kvietė jaunimą ne tik geriau pažinti savo valstybę, bet ir pasiūlyti savo kraštui ir visai Lietuvai naujų idėjų bei pokyčių.

Iniciatyvos renginiuose su jaunimu dirbo 17 lektorių, o dalyvavęs jaunimas klausėsi įkvepiančių idėjų istorijų, diskutavo ir domėjosi, kaip veikia mūsų valsty

bė, dalijosi mintimis, kas mūsų aplinkoje turėtų keistis ir kaip kiekvienas iš mūsų tuos pokyčius galime paskatinti.

”Labai džiaugiamės, kad prie iniciatyvos prisijungė ir gausus būrys Pakruojo Linkuvos gimnazijos jaunimo. Savo idėjomis dalijosi ir kūrybiškumo mokėsi daugiau nei 100 gimnazistų, o 25 pakruojiškių idėjos išrinktos keliauti į antrąjį etapą. Savo idėjomis jaunimas kviečia steigti daugiau jaunimo užimtumo centrų, skatinti aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimo būdą, stiprinti bausmes smurtaujantiems prieš gyvūnus, trumpinti mokslo metus, kurti internetinį forumą, kuris sutelktų visos Lietuvos jaunimą. Tai patiems jauniems žmonėms svarbūs ir reikalingi pokyčiai, o dar svarbiau, kad jauni žmonės ne tik kalba apie juos, bet ir turi ryžto savo idėjas įgyvendinti”, – sako projekto „100 idėjų Lietuvai” iniciatoriai.

Iš visos Lietuvos į antrąjį etapą keliaus 400 pirmojo etapo renginiuose atrinktų idėjų ir jų autorių. Čia drauge su lektoriais ir mentoriais jaunimas planuos, kaip savo idėjas įgyvendinti kasdienybėje. Vėliau, atsižvelgus į planų tvirtumą, bus atrinktos 100 idėjų. Jos pasieks iniciatyvos trečiąjį, paskutinį etapą. Šiame etape, padedami mentorių ir lektorių, jauni žmonės imsis savo idėjų įgyvendinimo.

Besibaigiant trečiajam etapui, Vilniuje susitiks 100 savo idėjas įgyvendinančių jaunų žmonių iš visos Lietuvos. Čia kartu su politikais ir savo sričių specialistais jie aptars geriausių iniciatyvos idėjų 100-tuką, o autoriai dalinsis patirtimis, kaip sekasi savo idėjas įgyvendinti. Jaunimo inicijuojamų pokyčių ir idėjų sąrašas bus įteiktas ir svarbiausiems valstybės pareigūnams. Šimtas finalą pasiekusių idėjų ir jų autorių įsiamžins ir baigiamajame šimtmečio jaunimo idėjų filme.

Iniciatyva „100 idėjų Lietuvai” keliauja per visą Lietuvą, joje jau dalyvavo daugiau nei 1500 jaunų žmonių iš Alytaus, Šakių, Jonavos, Kaišiadorių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Rokiškio, Utenos, Varėnos, Marijampolės ir Kauno rajonų.

Iniciatyvą įgyvendina trys visuomeninės organizacijos: viešoji įstaiga „Vilties žiedas”, asociacija „Socialinių inovacijų tinklas” bei viešoji įstaiga „Demokratinės politikos institutas”.