Internetinė bankininkystė neapsisaugojus – drąsus žingsnis

125

 

internetine bankininkyste neapsisaugojusKaspersky Lab ir B2B International atlikto tyrimo duomenys rodo, kad beveik pusė (46%) interneto vartotojų mano, kad tradicinė (langelio principo) bankininkystė yra saugesnė už internete atliekamas finansines operacijas. Nepaisant šių baimių, didelė dalis žmonių naudojasi internetine bankininkyste, nepasirūpinę jokiomis antivirusinėmis programomis ar kitomis internetinio saugumo sistemomis, užtikrinančiomis saugias, nuo įsilaužimų apsaugotas finansines perlaidas.

Vienas lengviausių kelių internetiniams nusikaltėliams įsilaužti į vartotojų elektroninę bankininkystę yra labai natūralus – apsimesti pačiais vartotojais. Tai lemia informacijos apie sąskaitą ir prisijungimo duomenis nutekėjimas. Tokio tipo plėšimams yra pasitelkiamos virusinės programos, kurių pagalba vartotojai patys nesąmoningai atiduoda savo prisijungimo vardus ir slaptažodžius nusikaltėliams. Be antivirusinių programų tradiciniai kompiuteriai ir mobilieji įrenginiai yra prieinami ir pažeidžiami.

KIS_2015_BOX-180x280Apklausa parodė, kad pusė (49%) vartotojų mano, kad atliekant finansinius sandorius internetu jų sąskaitos yra pažeidžiamos. Daugiau nei pusė vartotojų (54%) nurodė, kad, jų manymu, tradicinės bankinės operacijos yra labiau patikimos nei virtualios. Tačiau nepaisant šių baimių, interneto vartotojai labiau linkę finansines operacijas atlikti internetu. (79% apklaustųjų pinigų perlaidoms vykdyti naudoja įprastus ar nešiojamuosius kompiuterius, 52% – planšetinius kompiuterius, 45% pasitelkia savo išmaniuosius telefonus, o 12% Smart-TV savininkų pripažino, kad finansines operacijas atlieka naudodami išmaniuosius televizorius). Šokiruojantis faktas – vienas iš penkių vartotojų nenaudoja antivirusinių programų ir nedaro nieko, kad apsaugotų savo duomenis, skirtus atlikti finansinėms operacijoms.

„Jei vartotojai jaučia baimę ir dėl to renkasi įprastą, langelio principu veikiančią bankininkystę, tai turėtų priversti susimąstyti bankininkus ir investuoti į internetinių operacijų saugumo užtikrinimo tobulinimą“, sako Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios kompanijos Kaspersky Lab globalaus sukčiavimo prevencijos skyriaus vadovas Ross Hogan.

Ar Lietuvoje veikiantys bankai pakankamai investuoja į apsaugos priemones? Tai retorinis klausimas, tad didžiausia atsakomybė krenta ant pačių vartotojų pečių. Kaip apsisaugoti ir nepakliūti į internetinių sukčių pinkles?

Vienintelio įgalioto Kaspersky Lab produkcijos distributoriaus Lietuvoje UAB „Atviros informacinės sistemos“ vadovė Ina Leibovič siūlo rinktis vieną iš virtualių finansinių operacijų saugumo sprendimų. Vartotojų pinigines operacijas, atliekamas internete, apsaugo Kaspersky Internet Security – kasmet atnaujinama, sertifikuota programa, kurios viena iš daugelio funkcijų yra tiek privačių, tiek smulkiojo verslo klientų saugių mokėjimų užtikrinimas. Kaspersky Internet Security — skirta įvairiems įrenginiams, valdomiems Windows, Mac arba Android OS.

Rekomenduojame pasirūpinti savo ir artimųjų finansinių operacijų saugumu. Antivirusinės programos , įdiegtos jūsų įrenginiuose, apsaugos ne tik finansus, bet ir užtikrins duomenų apsaugą.