Išskirtinis policijos dėmesys pėstiesiems ir greičio mėgėjams

114

policija-pestieji-greitis

Atsižvelgiant į prastėjančią avaringumo situaciją šalies keliuose, policija stiprina eismo dalyvių kontrolę.

Lapkričio 1-21 dienomis, pirminiais duomenimis, eismo įvykiuose jau žuvo 27 eismo dalyviai: 15 pėsčiųjų, 9 vairuotojai, 2 keleiviai ir 1 dviračio vairuotojas. Užregistruojama vis daugiau eismo įvykių, kuriuose žūsta žmonės, dėl transporto priemonių vairuotojų nepasirinkto saugaus važiavimo greičio.

Eismo priežiūrą vykdančių policijos patrulių darbas, atsižvelgiant į meteorologines sąlygas, bus organizuojamas taip, kad iki 50 proc. jų patruliavimo laiko būtų skirta transporto priemonių važiavimo greičio kontrolei vykdyti. Policijos pareigūnai naudos tik tokius greičio matavimo prietaisus, kurie turi galimybę atmintyje kaupti atliktų matavimų duomenis.

Pareigūnams pavesta aktyviai reaguoti į gyventojų pranešimus apie grėsmę keliančius KET pažeidimus, ypač tuomet, kai kartu su pranešimu, pateikiama vaizdo medžiaga. Nurodyta principingai vertinti šiurkščius KET pažeidimus ir jų keliamą grėsmę eismo saugumui.

Policija atkreipia dėmesį, kad pėstieji vis dar nepaiso vienos iš pagrindinių savo pareigų – naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui. Dėl to ypatingas dėmesys bus skiriamas šių eismo dalyvių kontrolei: ėjimui kelkraščiu (važiuojamosios dalies pakraščiu) prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, ėjimui per važiuojamąją dalį, elgesiui prie šviesoforais reguliuojamų, taip pat nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimui tamsiuoju paros metu.

Policijos departamentas

 

Kretingos.info