Ką reiškia laimėti 90 milijonų eurų?

123

„Gal šuo bilietą suėdė“, – dar pavasarį kvatojo maisto prekių parduotuvės darbuotoja iš Suomijos, Loimaa miestelio. Šiame prekybos centre vasario mėnesį buvo nupirktas laimingas „Eurojackpot“ bilietas, kurio savininkas laimėjo maksimalią žaidimo sumą – 90 mln. Eur.

Tik gegužės mėnesį nuaidėjo džiugi žinia – laimėtojas kreipėsi į „Veikkaus“ loterijos atstovus.

Laimėjus milijonus reikia laiko pagalvoti

2015 metų vasaros pradžioje 90 mln. Eur atsiėmė ir vidutinio amžiaus dirbantis čekas. Vyras teigė, kad laimėjus tokią sumą reikia laiko viską apgalvoti, susidėlioti mintis. Panašiai prieš trejus metus kalbėjo ir „Eurojackpot” žaidime daugiau nei 7,6 mln. Eur laimėjęs buvęs inžinierius iš Kauno. Tai didžiausias kada nors loterijos išmokėtas laimėjimas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Laimėtojas tąsyk kalbėjo, kad reikia gerai apgalvoti, kaip ir kur išleisti ar investuoti šią sumą. Susisiekus su kauniečiu praėjus pusei metų po laimėjimo, jis prasitarė, kad jau buvo išvykęs žvejoti į Norvegiją. Be to, vienas iš jo vaikų tuo metu ruošėsi studijuoti atitinkamus mokslus, kurie pagelbėtų investuojant laimėtą sumą.

Tąsyk laimingasis kaunietis atspėjo penkis pagrindinius bei vieną papildomą skaičių ir kartu su dar dviem žaidėjais iš Ispanijos bei Vokietijos pasidalino antrąjį „Eurojackpot“ prizą – daugiau kaip 22,9 mln. Eur. Tuo pat metu pagrindinis žaidimo prizas siekė 90 mln. Eur – jis ir atiteko žaidėjui iš Čekijos.

90 mln. Eur rekordiškai ilgai nelaimimi

Ši savaitė jau šeštoji, kai vis dar nelaimimas didžiausias „Eurojackpot“ prizas – 90 mln. Eur. Tai didžiausias piniginis prizas tiek Lietuvoje, tiek daugelyje kitų Europos bei pasaulio šalių. Beje, atspėjus penkis pagrindinius ir vieną papildomą skaičių (kas prieš tris metus pavyko kauniečiui), galima laimėti taip pat milijoninę sumą – 24 mln. Eur.

Nuo žaidimo atsiradimo Lietuvoje, 90 mln. Eur buvo laimėti keturis kartus: 2015 m. gegužės 15 d. – 1 žaidėjas iš Čekijos, 2016 m. spalio 14 d. – 1 žaidėjas iš Vokietijos, 2017 m. sausio 6 d. – 3 žaidėjai iš Vokietijos, po 1 iš Danijos ir Olandijos, o 2018 m. vasario 9 d. – 1 žaidėjas iš Suomijos.

Fausta Lileikė