Kačių parodoje Kaune – vienintelė Lietuvoje ir mažiausios veislės katė pasaulyje

106

kateŠį savaitgalį Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ „Lietuvos gyvūnų augintojų centro“ (LAGC) rengiamoje kačių parodoje lankytojai susipažins su gražiausiomis ir populiariausiomis bei retomis Europoje kačių veislėmis. Parodoje bus galima pamatyti ne tik kates, bet ir išskirtinių veislių jūrų kiaulytes.

PLC „Mega“ vasario 20-21 dienomis lankytojų akis džiugins daugiau nei 200 kačių iš visos Europos. Parodoje dalyvaus Bengalijos katės, Škotų nulėpausiai, Meino meškėnai, Britų trumpaplaukes katės, Selkirk reksai, Sibiro katės, Burmos, Sfinksai, Devon reksai, Kornvalio reksai, Orientalai ir kitos veislės. Šeštadienį kačių mylėtojai išvys ilgaplaukių ir pusiau ilgo plauko kačių šou. Sekmadienį – raštuotų kačių šou – lankytojai stebės tigrinių, rainų ir kitų kailio raštų kačių pasirodymus.

Tarptautinės kačių parodos „Megoje“ organizatorė Renata Kavaliauskienė pasakoja, kad ši paroda, tai ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir proga pabendrauti su kačių veisėjais.

„Parodoje lankytojai turės galimybę sužinoti apie kačių veislių ypatumus, charakterio savybes bei išsirinkti sau tinkamiausią katę. Norėčiau pakviesti ir tuos, kurie labiau myli šunis. Tinkamai pratinant katę prie šuns, jie dažniausiai tampa geriausiais draugais, todėl posakis „kaip šuo su kate“ šioje parodoje bus paneigtas. Šiuo metu yra išveista kačių, kurios dėl charakterio ypatumų netgi vadinamos „katašuniais“. Todėl kviečiu apsilankyti visus, kurie myli ne tik kates, bet ir kitus gyvūnėlius“, – pasakoja R. Kavaliauskienė.

Parodos organizatorė džiaugiasi, kad šiemet kates vertins ne tik teisėjai iš Ukrainos, Italijos ir Rusijos, bet ir teisėja iš Lietuvos. Parodoje vyks kačiukų bei kastruotų kačių ringai, kuriuose dalyvaus įvairių veislių katės. Ringų metu teisėjai žiūrovams pasakos apie veisles, pristatys kačių charakterio ir išvaizdos ypatumus.

Šių metų parodos žvaigždė – tik prieš mėnesį į Lietuvą atvykusi Singapūro katė. Tai itin reta ir mažiausia kačių veislė pasaulyje. Šios augintinės yra itin aktyvios, žaismingos ir smalsios. Jų augintojai teigia, kad jos primena beždžionėles, todėl neleis nuobodžiauti ar liūdėti nei vienam šeimos nariui. Šios katės yra labai taikios ir ramios, taip pat mėgsta būti dėmesio centre – todėl tai puikus šeimos draugas.

Kita reta ir Lietuvoje vienintelė – Tajų veislės katė. Šios gražuolės yra kilusios iš Tailando. Jos pasižymi elegancija ir grakštumu, o išvaizda primena Siamo veislės kates. Šios keturkojės labai myli žmones, yra be galo aktyvios bei reikalaujančios dėmesio. Tajų kačių išskirtinis bruožas – šnekumas – jos mėgsta miaukti bei leisti įvairius garsus, todėl namuose tikrai neliūdėsite.

Parodoje dalyvaus ir kiti unikalūs gyvūnėliai – jūrų kiaulytės. Žiūrovams bus pristatomos Ilgaplaukės Šelti, Cornet, Texel, Merino jūrų kiaulytės, Šiurkščiaplaukiai Amerikiečių meškiukai, Trumpaplaukės vienspalvės Self, Himalayan ir retos beplaukės jūrų kiaulytės Skinni ir Lunkarija.

Tarptautinė kačių paroda vyks vasario 20-21 dienomis prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ parodų salėje 2-ame aukšte. Lankytojai aplankyti parodą galės šeštadienį 10-18 val. ir sekmadienį 10-17.30 val. Įėjimas į parodą mokamas.

Renata Kavaliauskienė
„Lietuvos gyvūnų augintojų centro“ vadovė