Kalėdinis muzikos ir poezijos vakaras

112

zoomed sabulyte2

Gruodžio 27 d. 17 val. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko kalėdinis poezijos ir muzikos vakaras „Žvaigždė, danguos užgimus, nušvito iš aukštybių“. Renginyje dalyvavo Klaipėdos dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė ir Kretingos meno mokyklos kanklininkių ansamblis (vadovės – mokytojos metodininkės Vilija Vitkauskienė ir Bronė Barzdienė).

 

Žymiųjų poetų, visuomenės veikėjų, Justino Marcinkevičiaus ir Maironio, poeziją raiškiai ir įtaigiai perskaičiusi N. Sabulytė, prisipažino, kad mėgstamiausias eilėraštis „Antaniniai obuoliai“ (Just. Marcinkevičius) ir „Uosis ir žmogus“ (Maironis). Jie sukelia daugiausiai prisiminimų ir emocijų.

 

Baigiantis 2012-iesiems metams, kurie buvo skirti Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti, N. Sabulytė perskaitė Just. Marcinkevičiaus, Sigito Gedos ir Jono Strielkūno eilėraščius, skirtus Maironiui.

 

zoomed sabulyte3

Vakaro pabaigoje Kretingos meno mokyklos kanklininkių atliktai Maironio „Lietuva brangi“ visi susirinkusieji pritarė atsistoję.

 

Šventinį sveikinimo žodį taręs brolis pranciškonas Bernardas, palinkėjo visiems gerų ir prasmingų ateinančių metų, svarbių darbų ir kūrybos. Taip pat taikliai pastebėjo, kad „idėjos, jei didžios, nemiršta kaip žmonės“.

 

M. Valančiaus viešosios bibliotekos informacija

 

Kretingos.info