Kariai savanoriai padės rinkti pavojingas aplinkai elektronines atliekas

134

Lietuvos-kariuomenes-nuotraĮ gamtos tvarkytojų gretas jau antrus metus iš eilės stoja Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai. Tai vakar, spalio 3 d., savo parašais patvirtino Savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas ir Elektronikos platintojų asociacijos (EEPA) direktorius Linas Ivanauskas. Spalio-gruodžio mėnesiais vyksiančioje akcijoje 57 Lietuvoje dislokuotų Savanorių pajėgų kuopų kariai ir kitų kariuomenės padalinių atstovai savanoriškai rinks pavojingomis laikomas elektronines atliekas, kurias atiduos utilizuoti EEPA.

Pirmais metais EEPA ir KASP bendradarbiavimas pranoko lūkesčius: savanoriai surinko beveik 20 tonų elektronikos atliekų. Akcijos sėkmę įvertinę KASP vadovai sakė, kad tokio pobūdžio akcija galėtų tapti nuolatine tradicija.

„Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dar kartą įrodo, kad Krašto apsaugos savanorių pajėgos – sąmoningų piliečių sambūris. Įkvepia žinojimas, kad yra tiek daug žmonių, kasdien atsiliepiančių į kvietimą saugoti Lietuvą. KASP indėlis į Lietuvos ekologiją yra sektinas ir, tikiuosi, užkrečiantis pavyzdys“, – sakė L. Ivanauskas.

Pasak EEPA vadovo, tik sąmoninga visuomenė gali išsaugoti švarią ir sveiką aplinką: kiekvienas žmogus sprendžia, ar jis bus šiukšlintojas, ar tausotojas.

„Kariai savanoriai gerai supranta, kad Lietuvai reikalingas kiekvieno piliečio indėlis. Patriotizmas negerbiant aplinkos, iš kurios esi kilęs ir kurioje kuri savo ateitį, nėra nuoširdus“, – KASP ir EEPA bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir plk. A. Jasinskas.

Aplinką saugoti pasirinkę gyventojai kviečiami galvaninius elementus mesti į specialius konteinerius – tokių surinkimo taškų visoje Lietuvoje yra 6000. Kitos elektroninės atliekos yra priimamos specialiose surinkimo vietose – jų EEPA yra įrengusi virš 150. Namų ūkiai ar įmonės, turinčios didelių gabaritų elektroninių atliekų (pvz., senų šaldytuvų, skalbimo mašinų), gali registruotis numeriu 869 555 111 ir EEPA tokias atliekas išveš nemokamai.