Kas sieja biuro baldus ir verslo sėkmę?

125

Jei anksčiau darbuotojai džiaugdavosi funkcionalia darbo vieta biure, tai šiandien tai – būtinybė. Tačiau vien tik funkcionalumo taip pat neužtenka: atliktos darbuotojų apklausos rezultatai parodė, kad šiandien darbuotojai atidžiai įvertina darbo vietą ir pirmenybę teikia moderniems biurams. Apie tokius biuro baldus kalbamės su baldų gamintojų UAB „Ambinga“ direktoriumi Gabrieliumi Škimeliu. Taip pat klausiame, kokį vaidmenį vaidina biuro baldai sėkmingame versle?

Funkcionalūs baldai – investicija į darbuotojų sveikatą

Darbo vietoje darbuotojai praleidžia ypatingai daug laiko, biuras kartais net sulyginamas su antraisiais namais. Todėl, žmonės nori ne tik gyventi funkcionaliuose namuose, bet ir dirbti funkcionaliame biure.

Svarbiausi darbo vietos elementai yra kompiuterio stalas ir biuro kėdė. Šiems baldams yra keliami net specialūs teisės aktais apibrėžti reikalavimai, tačiau geriausias rodiklis yra darbuotojų sveikata ir savijauta. Biuro darbuotojai, sėdintys neergonomiškoje biuro kėdėje daugiau mažiau aštuonias valandas per dieną, skundžiasi nugaros ir kaklo skausmais.

Kaip teigia UAB „Ambinga“ direktorius, ant darbdavių pečių gula svarbi užduotis – sukurti darbo vietas, kurios būtų funkcionalios visiems toje darbo vietoje dirbantiems darbuotojams. Todėl šiandien siūlomas itin modernus sprendimas – funkcionalūs reguliuojamo aukščio stalai ir ergonomiškos kėdės. Toks stalas leidžia baldą pritaikyti prie bet kokio ūgio darbuotojo, taip pat yra ypač dinamiškas sprendimas susitikimuose su klientais arba partneriais. Darbo kėdė privalo būti stabili, tačiau leisti darbuotojui laisvai judėti ir pasirinkti jam patogią sėdėjimo pozą. Ergonomiška kėdė privalo turėti porankius, atlošą, būtinai turi būti reguliuojama – turėti pasukimo ir pakėlimo bei atlošo reguliavimo mechanizmus.

Investicija į biuro baldus – funkcionalius reguliuojamo aukščio stalus ir ergonomiškas kėdes – yra investicija į darbuotojų sveikatą ir savijautą, parodanti, kad darbdaviui rūpi jo darbuotojai. Į tokį rūpestį darbuotojai, nesiskundžiantys nugaros bei kaklo skausmais, atsako didesniu produktyvumu.

Funkcionalūs baldai – investicija, grįžtanti bumerangu

Biuras nėra tik kompiuterių stalai ir biuro kėdės, tai ir kiti svarbūs biuro visumos elementai – priimamasis, archyvinės spintos, konferencijų salės. Ne mažiau svarbūs yra ir šių biuro elementų sprendimai, į kuriuos investuoti pinigai sugrįžta atgal.

Priimamasis – įmonės veidas, erdvė, kurią pirmąją pamato svečiai, o pirmas įspūdis – svarbiausias. Todėl priimamasis privalo būti ne tik funkcionalus, bet ir reprezentatyvus. Labai svarbu, kad archyvinės spintos būtų funkcionaliai suskirstytos, taip pat lengvai pasiekiamos visiems darbuotojams. O konferencijų, susitikimų salės – modernios, čia ne mažiau svarbūs reikalingi yra dinamiški sprendimai – reguliuojamo aukščio stalai, ergonomiškos kėdės.

UAB „Ambinga“ direktorius teigia, kad darbdavys privalo nepamiršti, kad darbuotojams reikia ir pailsėti, nes motyvuotas ir produktyvus darbuotojas – tai ne tik patogiai sėdintis, bet ir pailsėjęs darbuotojas. Apklausos rezultatai parodė, kad net 95 proc. darbuotojų nori biure turėti specialią poilsio ir virtuvės zoną. Gera aura ir artimas bendravimas tarp kolegų, vystomas kavos ir pietų pertraukėlių metu, yra ypač svarbus ir vienas iš kertinių produktyvaus darbo, o kartu ir sėkmingos įmonės veiklos, akmenų.

Taigi, jei galvojate, kad biuro baldai nėra susiję su sėkminga įmonės veikla, klystate. Darbuotojai pirmenybę teikia biurui, kuriame jaučia didesnę motyvaciją dirbti, kuri yra tiesiogiai atsakinga už produktyvumą, o kartu – sėkmingą įmonės veiklą ir pelną. Taigi, ar neverta investuoti į tokį biurą, kurio pagrindas – kokybiški biuro baldai?