Ko reikia geram interneto svetainės dizainui

99

kompiuterisFunkcionali, patraukli ir patogiai valdoma interneto svetainė yra vienas svarbesnių kriterijų, norint sėkmingai prisitraukti lankytojus ir didinti jų srautus. Interneto svetainių dizainas – tai plati sritis, beveik mokslas, kurį įvaldę specialistai kuria patraukliausio dizaino svetaines, galinčias pasigirti milžiniškais lankytojų srautais.

Tam, kad galėtume suvokti ir taikyti svarbiausius interneto svetainių dizaino principus, pirmiausiai turime įsijausti į vartotojo įpročius ir psichologiją. Turbūt jau girdėjote pastebėjimų, kad šiandienos žmogus mąsto vaizdais ir juos vartoja kiekvienoje gyvenimo srityje – dalinasi paveikslėliais, socialiniuose tinkluose visuomet įdeda nuotaiką atspindinį veiduką, net maistą neretai renkasi pagal pakuotės dizainą.

Vizualumo svarba yra pasąmoninga – pavyzdžiui, žmogus, apsilankęs interneto svetainėje visų pirma automatiškai nuskenuoja vizualiai ryškiausius puslapio elementus – paveikslėlius, paryškintą ar padidintą tekstą ir panašiai. Tai yra dėl to, kad lankytojas nesąmoningai taupo laiką ir nori kuo greičiau pasiekti visą reikalingiausią informaciją.

Taigi, peršasi pirma išvada, kad geras ir efektyvus svetainės dizainas – tai toks, kuriame iškart matoma aktualiausia puslapio informacija, nesvarbu, ar tai karšta svetainės naujiena, neseniai paskelbtas išpardavimas, ar panašiai.

Tam, kad interneto svetainių dizainas būtų vizualiai patrauklus, būtina atkreipti dėmesį tam tikrus dalykus.

  • Svetainės stilius turi būti vieningas ir neperkrautas. Visi elementai svetainėje turi derėti, ir jų negali būti per daug. Atsirinkite rodyti tik pačią svarbiausią informaciją ir venkite perkrauti svetainę didžiausiomis pastraipomis teksto. Paprastume slypi genialumas.
  • Svetainės dizainas turi būti pritaikyas visiems įrenginiams. Šiandien į bet kokią svetainę žmogui gali prireikti apsilankyti net ir nesant prie kompiuterio, pavyzdžiui autobuse naršant telefonu. Gera svetainė tokia, kuri yra patogiai prieinama ir perskaitoma tiek naudojantis kompiuteriu, tiek telefonu ar planšetėmis.
  • Svetainės tekstas turi būti hierarchiškai suskirstytas. Vizualiai daug patraukliau atrodo tekstas su antraštėmis, skyriais ir paantraštėmis. Taip lankytojas pamatys, kuri informacija yra svarbesnė, kuri ne. Juk ir patys nenorėtumėte lankytis puslapyje, kur visa informacija pateikta vienu smulkiu šriftu.
  • Svetainė turėtų per daug nesiskirti nuo konkurentų svetainių. Unikalumas yra vertybė, tačiau reikėtų neperžengti ribos – susikurdami labai išsiskiriantį ar net keistą svetainės dizainą, kuris visiškai nepanašus į kitų šio tipo svetainių įvaizdį, rizikuojate, kad lankytojas į jus pasižiūrės skeptiškai ir suabejos svetainės patikimumu.

Šiandien žmonių gyvenimą ir mąstyseną diktuojant vaizdams itin svarbu rūpintis savo įmonės ir jos svetainės įvaizdžiu. Vadovaukitės čia pateiktais principais ir patobulinę savo svetainės dizainą ne tik nenusivilsite, bet ir pasieksite puikių rezultatų – svetainės lankytojų srautai ženkliai padidės.