Konkursas “kamštelių vajus‘2013”

117

foto-kamsteliai-2Šiandien prasideda kasmetiniu tapęs plastikinių kamštelių rinkimo konkursas „Kamštelių vajus‘2013“.

Visos Lietuvos ugdymo įstaigos, šeimos ir pavieniai asmenys, visi, kurie yra neabejingi ekologijai, kviečiami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir kurti iš jų meninius darbus.

„Pernai vasarą ir rudenį vykęs konkursas susulaukė didžiulio vaikų ir pedagogų dėmesio, todėl šiemet vėl skelbiame šį smagų konkursą. Tai puiki proga dar ir dar kartą pakalbėti apie mus supančios aplinkos tvarką, gamtos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą ir paskatinti vaikus laisvalaikį praleisti turiningai ir kūrybiškai“ – pasakoja konkurso sumanytoja, Ekodaiktai.lt idėjos autorė, Birutė Jakučionytė

„Vertinama, kad kasmet Lietuvoje susidaro apie 30 kg plastikų atliekų kiekvienam gyventojui. Atsižvelgiant į tai, kad plastikas suyra per 500 metų, apie jo rūšiavimą ir perdirbimą kalbėti būtina. Ir kuo garsiau. Tai puikiai pavyko padaryti pernai, konkurso „Kamštelių vajus“ metu – pritaria vieno iš konkurso organizatorių „Lietuvos žinių“ platinimo skyriaus vadovė Edita Žvinytė.

Didžiausios Europoje antrinių polietileno atliekų perdirbėjos AB „Plasta“ generalinis direktorius Vytas Poderis teigia: „Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie konkurso. Plastiko perdirbimas pirmiausia prasideda nuo sąmoningo elgesio – rinkti, rūšiuoti. Pernai konkurso dalyviai surinko arti 1000 kg plastikinių butelių kamštelių – puikios žaliavos, kurią sėkmingai perdirbome. Tikimės, kad šiais metais konkursas susilauks dar didesnio aktyvumo. Konkurso dalyvių patogumui šiemet kamštelius bus galima pristatyti net septyniuose Lietuvos miestuose“.

Konkuras „Kamštelių vajus‘2013” trukmė: gegužės 6d. – spalio 23d. Konkurso dalyviai rinks plastikinius butelių kamtšelius, taip pat galės iš surinktų kamštelių kurti meninius darbus. Konkurso finalas ir Meninių darbų paroda vyks Vilniuje 2013 10 29 – 11 16d, PLC ”Panorama”.

Daugiau informacijos apie konkursą, konkurso taisykles, registravimo formą ieškokite www.lzinios.lt, www.ekodaiktai.lt

Konkursą remia: AB „Plasta“, UAB „Pramogų vėjas“, Vš. Į. „Žaliasis taškas“.

Kretingos.info