Kyšį davusio vairuotojo automobilyje – kontrabandiniai rūkalai

110

policija5Rokiškio rajono Juodupės seniūnijos gyventojas, neblaivus išsiruošęs į kelionę, pačiame rajono pakraštyje, netoli Latvijos sienos, šaltą žiemos pavakarę pakliuvo pareigūnams ir sulaukė daugelio bėdų.

Sausio 22 d. patruliuojančių Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono patrulių būrio pareigūnų dėmesį patraukė automobilis ?VW Passat”, tuščiame kaimo kelyje įtartinai manevravęs. Patruliai sustabdė automobilį. Aiškiai buvo matyti, kad vairuotojas neblaivus. Prietaisu patikrinus jo blaivumą (girtumą), užfiksuotas 1,62 promilės girtumas. Vairuotojas teigė vykstąs į Obelius, ten nakvosiąs ir ryte eisiąs į darbą baldų įmonėje. Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, vyriškis specialiajame automobilyje į daiktų dėžutę virš prietaisų skydelio padėjo 520 litų. Baldų gamintojas nereagavo į pareigūnų perspėjimus, ir buvo pakviesta operatyvinė grupė, vairuotojas sulaikytas. Pareigūnai nuodugniai patikrino automobilį ir salone rado 67 pakelius cigarečių ?Fest” su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Norėjusio ir nesušalti, ir į darbą spėti, ir kontrabandinėmis cigaretėmis mėgautis 37-erių metų vyro laukia nemažai nemalonumų – pradėtos dvi administracinės teisenos ir ikiteisminis tyrimas. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (LR ATPK) 1632 straipsnį (?Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką”) už veiksmus, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių teismas gali skirti baudą nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu. Už LR ATPK 26 straipsnio (?Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų”) 2 dalyje numatytus pažeidimus gresia bauda nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinis areštas nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsnio (?Papirkimas”) 1 dalį už kyšio davimą pareigūnui gresia laisvės apribojimas arba bauda, arba areštas, arba laivės atėmimas iki dvejų metų.

Rokiškio rajono policijos komisariato informacija