Lietuvių išmonė versle – sparčiai vejasi Vakarų Europą

112

arciau-musuLietuvių darbštumas – išskirtinė savybė, o kaip su verslumu? Verslių lietuvių, kurie atsakingai žvelgia į verslo idėjų įgyvendinimą, taip pat sparčiai daugėja. Specialistai pastebi, kad pradedantieji verslininkai vis dažniau ieško finansavimo šaltinių ir galimų partnerių dalyvaudami įvairiuose projektuose, o jų pagrindinis iššūkis tampa, kaip tinkamai pristatyti savo įmonę.

Pirmojo batutų parko Lietuvoje įkūrėjui Dariui Jankūnui ši idėja kilo iš poreikio su visa šeima rasti smagų užsiėmimą. Pradėjęs domėtis batutų parkais, tokio pobūdžio parką atrado tik Lenkijoje. „Kas pirmesnis, tas gudresnis, – šypsosi Darius. – Batutų parkas jau tikrai veikia metus laiko ir jame lankosi įvairiausi žmonės, pradėsime nuo mažiausiųjų, visiškai mažučių, dar vos pastovinčių ant kojyčių, bet drąsiai šokinėjančių ant batutų, iki suaugusiųjų, vyresnių jau net šiek tiek pagarbaus amžiaus“.

Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo verslumo skatinimo priemonėmis pasinaudojo didelė dalis jaunųjų verslininkų, nusprendusių sukurti netradicinius verslus Lietuvoje. Galima teigti, kad lietuvių išmonė versle – sparčiai vejasi Vakarų Europą, o gal jau ir pasivijo. Akivaizdu, kad išlaisvėjęs visuomenės gyvenimas, atsispindi ir verslo užkulisiuose.

Šio šeštadienio BTV laida „Arčiau mūsų“ 12 val. ir toliau dalinsis pozityviais verslo pavyzdžiais, užkrečiančiais ne tik originaliomis idėjomis, bet ir jaunųjų verslininkų atkaklumu ir ryžtu. Laidos kūrėjai žiūrovams primins, kur ir kokia valstybės parama yra teikiama startuoliams bei kas yra privaloma žinoti verslo pradžioje.

Kiekvieną šeštadienį 12.00 val. TV žurnalas „Arčiau mūsų“ apžvelgia ir daugelį kitų, visuomenei aktualių temų, susijusių su žmogaus poreikiais, troškimais ir gyvenimo kokybe, lepina laidos gerbėjus smagiais konkursais ir įdomiomis viktorinomis. „Arčiau mūsų“ laidų ciklas yra rengiamas bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei dalį laidų finansuojant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų techninės paramos lėšų.